top of page

АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД СТАВ ЩЕ ОДНИМ "ЛАКМУСОВИМ ПАПІРЦЕМ" ДЛЯ ПАРЛАМЕНТУ, СВОЄРІДНИМ ІСПИТОМ ДОВІРИ, -


1925 поправок від 96 депутатів. Саме стільки «зауважень» знайшлося в народних обранців до законопроекту про Антикорупційний суд.

Верховна Рада ухвалила законопроект Порошенка про Антикорсуд у першому читанні ще 1 березня. Той варіант, за який проголосував тоді парламент, мав, м’яко кажучи, мало спільного з рекомендаціями Венеціанcької комісії і Міжнародного валютного фонду.

Президентська фракція тоді заявляла, що до другого читання закон приведуть до пристойного вигляду, але два з половиною місяці особливих успіхів і зрушень у цьому напрямку не було видно.

Понеділок, 21 травня, став одним із ключових днів в історії Антикорупційного суду. Умовно цей день можна назвати «днем останньої правки», однак політичні торги продовжуються.

«Те, що Верховна Рада проголосує за антикорупційний суд з нетерпінням чекає усе суспільство. Це питання стало ще одним «лакмусовим папірцем» для парламенту, своєрідним іспитом довіри. Сьогодні відсоток недовіри до влади дуже високий. Зрозуміло, що й Президент хоче впливати на прийняття рішень в Антикорупційному суді, мати своє право вирішувати кадрові питання», - розповіла в ефірі телеканалу «Еспресо» народний депутат України Ірина Констанкевич.

Водночас, за даними останніх досліджень, українці виступають за введення санкцій проти українських політиків у разі, якщо ті не підтримуватимуть антикорупційні реформи та створення антикорупційного суду.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page