top of page

"АНТИКОРУПЦІЙНИМИ МАЮТЬ БУТИ УСІ СУДИ В УКРАЇНІ", - ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ


Депутати Верховної Ради продовжують розглядати правки до законопроекту «Про Антикорупційний суд». В свою чергу Голова Верховної Ради України Андрій Парубій анонсував голосування по законопроекту про Антикорупційний суд у четвер, 7 червня. Дещо раніше Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що у разі, якщо депутати не проголосують за законопроект про створення незалежного антикорупційного суду, він піде у відставку.

Як працюють депутати над розглядом поправок до законопроекту і яка перспектива того, що Антикорупційний суд дійсно запрацює в ефірі телеканалу «Рада» розповіла народний депутат Ірина Констанкевич.

«Завтра Верховна Рада має проголосувати за Антикорупційний суд. Позиція партії УКРОП полягає в тому, що Антикорупційний суд повинен бути в Україні, але разом з тим, антикорупційними мають бути усі суди, які є в нас в країні. З таким підходом виходить, що ми свідомо розмежовуємо, що один суд має бути антикорупційним, а всі інші корупційні? УКРОП буде голосувати за Антикорупційний суд тільки тоді, коли він не буде засобом для маніпуляцій. Сьогодні Банкова хоче визначати кадровий склад, а в подальшому призначати суддів і керувати ними, якщо так продовжуватиметься й надалі, то наших голосів там не буде», - заявила Ірина Констанкевич.

Парламентар переконана, що голосування по створенню такого суду має бути, але з урахуванням вимог Венеційської комісії.

«Сьогодні навколо цього питання багато маніпуляцій, а окремі політики наперед прораховують те, які дивіденди тут можна отримати. Ефективність роботи Антикорупційного суду буде залежати від того, яким буде його склад, наскільки він буде самостійним, бо якщо аналізувати досвід попередніх антикорупційних інституцій, то можна констатувати, що вони себе дискредитували, тобто ідеї, які закладалися в ці органи, не виправдані»,  - зауважила нардеп.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

תגובות


bottom of page