БЕЗ НАЛЕЖНОГО ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСУВАННЯ ТАКУ ГЛОБАЛЬНУ РЕФОРМУ ЗРЕАЛІЗУВАТИ НЕМОЖЛИВО, - ІРИНА КОНСТАН


На створення нової української школи на Волинську область виділено 54 мільйони гривень. Як зазначила начальник управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Людмила Плахотна, ці кошти розділено на дві позиції: закупівлю дидактичних матеріалів, меблів, комп’ютерного обладнання та на підготовку тренерів-педагогів і підвищення кваліфікації вчителів початкової школи.

Про це йдеться у сюжеті ТРК «Аверс».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: РЕАЛІЇ ВОЛИНІ"

Відчують на собі всі нюанси «Нової української школи» першокласники, які навчатимуться 12 років, а реформу запровадять у навчальних закладах на практиці вже у вересні.

Народний депутат України Ірина Констанкевич, яка відвідує школи Волині під час робочих візитів переконує – один мільярд гривень для запровадження проекту недостатньо.

«Для того, щоб все так виглядало як у країнах Європи, для реалізації реформи потрібно витрачати дуже великі кошти, бо без належного державного фінансування таку глобальну реформу зреалізувати неможливо. Коштів, які виділені на Волинь – це лише третина від потреби, решта прописана в Порядку міністерства мають докласти місцеві бюджети, але на місцях таких коштів немає. Ось тут постає ще одне питання: чи не ляже ця реформа на плечі батьків», - переконана Ірина Констанкевич.

То ж чи не зобов’яжуть батьків учнів купувати комп’ютерну техніку, парти – питання, яке залишається без відповіді, бо Міністерство освіти категорично забороняє вимагати гроші з батьків, тож де візьмуть всі необхідні кошти на «Нову українську школу» та чи приживеться реформа на Волині буде зрозуміло згодом.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook