БЕЗ ПІДТРИМКИ ФЕРМЕРІВ ПРОГРАЄ ВСЯ ДЕРЖАВА


Через карантинні обмеження фермери втрачають заробітки та не можуть погасити кредити. Натомість уряд не пропонує фактично жодних кроків, аби врегулювати ситуацію. Про це в ефірі телеканалу “Аверс” зазначила народна депутатка, членкиня групи “За майбутнє” Ірина Констанкевич.

До посилення карантину багато дрібних і середніх фермерів орієнтувалися на оптовиків і могли реалізувати свій обсяг свіжої продукції упродовж декількох днів. Через карантин ця можливість була втрачена. Окрім того, навіть зараз з відкриттям продовольчих ринків, попит на сезонну сільськогосподарську продукцію впав, адже купівельна спроможність населення значно знизилася. Погіршують ситуацію і несприятливі погодні умови.

Днями медіа облетіла трагічна новина: у відчаї через неспроможність погасити кредит фермер з Одещини наклав на себе руки.

“Депутатська група “За майбутнє” пропонувала у бюджеті 2020 року збільшити фінансування по головних семи програмах аграрного напрямку. Але, на жаль, вони не були враховані. На підтримку агаріїв у Держбюджеті передбачено 4 мільярди гривень. Це надзвичайно мало. За таких умов фактично про розвиток малого та середнього бізнесу в аграрній сфері не йдеться. Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства виступило з пропозицією виділити грошову компенсацію фермерам за втрату посівів через посуху у розмірі 4 — 5 тисяч гривень за гектар. Однак, яким буде шлях її отримання — поки що чіткості нема. Уряд нічого не зробив, щоб підтримати українського фермера”, — зауважила Ірина Констанкевич.