top of page

БЮДЖЕТНИЙ КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ ПІДТРИМАВ ЗВЕРНЕННЯ ІРИНИ КОНСТАНКЕВИЧ


У вівторок, 19 червня, після важкої хвороби помер український поет Іван Драч.  Його серце зупинилося на 82-му році життя після важкої хвороби. Іван Драч  відомий поет, філософ, громадський діяч, почесний доктор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Герой України. Ще при житті Драч заповідав поховати його у рідному селі Теліженці, поруч з могилою сина Максима.

Пам'ять Івана Драча вшанували хвилиною мовчання під час пленарного засідання Верховної Ради.

Народний депутат Ірина Констанкевич мала за честь бути особисто знайомою з Іваном Федоровичем, стала упорядником його книги кіносценаріїв.

«Сьогодні сумний день, Україна прощалася зі своїм Героєм, письменником, який став символом українського шістдесятництва, став символом пошуку у змісті та формі. Сьогоднішнє прощання з Іваном Драчем змушує нас говорити про те, що за життя ми не вміємо належно поціновувати тих митців, що є Атлантами нашої культури. Ще в кінці 60-х років Омеляном Пріцаком Івана Драча та Ліну Костенко було висунуто на Нобелівську премію. Сьогодні він і Ліна Костенко, як дві чільні постаті українського письменництва, перебували у черзі на розгляд Нобелівським комітетом їхньої творчості. Сьогодні держава нічого не робить для того, щоб Україна, як сучасна європейська держава, мала хоча б одного Нобелівського лауреата. Я переконана, що в нас у багатьох галузях є чимало достойних людей, але в літературі особливо багато митців достойних визнання, серед яких і Іван Драч. Світла пам'ять Івану Федоровичу Драчу», - зауважила під час брифінгу у Верховній Раді Ірина Констанкевич.
Також народні депутати від УКРОПу зареєстрували звернення до уряду, з проханням надати підтримку тим письменникам, які висунуті від України на Нобелівську премію, зокрема, передбачити фінансування на переклади їх творів, зробити усе, щоб українське слово та думка, також, було відзначене європейським комітетом Нобелівської премії.

Довідка: Творчий шлях Драча розпочався у період «хрущовської відлиги». Як поет він дебютував у 1961-му: «Літературна газета» опублікувала його поему-трагедію «Ніж у сонці».

У творчий доробок Івана Драча входять поетичні збірки «Соняшник», «Київське небо», «Шабля і хустина», «Храм сонця» та інші.

Написав сценарії до фільмів «Криниця для спраглих», «Дід лівого крайнього», «Вінчання зі смертю».

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

コメント


bottom of page