top of page

БІЗНЕС ТРЕБА ПІДТРИМУВАТИ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИМИ СТИМУЛАМИ


Через карантин третина бізнесу в Україні зупинила або закрила діяльність. Уряд повинен пропонувати дієві та оперативні кроки задля підтримки цього сегменту. На цьому під час ефіру на телеканалі “НАШ” наголосила народна депутатка, членкиня групи “За майбутнє” Ірина Констанкевич.

“В останніх своїх виступах Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначав, що потрібно підтримувати малий та середній бізнес. Вважаю, що для цього повинні бути розроблені конкретні, чіткі і зрозумілі програми. Але хотілося б все-таки ці програми врешті побачити. А також строки програм, механізмів мають бути максимально швидкими і ефективними. Адже 40 % малих підприємств уже припинили свою діяльність. Отож, найперше фінансово-податкові стимули мають реанімувати чи то стимулювати малий і середній бізнес» - зауважила нардеп.

Ірина Констанкевич зазначила, що разом з колегами з Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, вже зареєстрували пакет законопроєктів, які спрямовані на підтримку бізнесу у сфері креативних індустрій. Зміни пропонуються до Бюджетного та Податкового кодексів України, а також до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу тощо.

Наприклад, для підтримки туристичної галузі пропонується:

скасування туристичного збору до кінця цього року;

пільги зі сплати земельного податку та орендної плати за землю державної та комунальної власності;

креативні індустрії звільнятимуться від сплати ПДВ на послуги, податку на прибуток та ПДФО, що дозволить збільшити обсяг обігових коштів.

При чому йдеться про підтримку не лише на час карантину, а до кінця року, аби бізнес мав час оговтатися від простою.

Comments


bottom of page