top of page

ВЕЛИКА РЕСТАВРАЦІЯ: ЯК УСЕ ВИГЛЯДАЄ НА ПРАКТИЦІ?


Стан пам’яток історико-культурної спадщини України погіршується із року в рік. Проблема реставрації стоїть гостро. Шлях для порятунку пам’яток існує – Велика Реставрація. Про переваги програми й говорила народна депутатка Ірина Констанкевич, членкиня групи «Партія «За майбутнє» в ефірі телеканалу «РАДА».


Навесні цього року було анонсовано про реставрацію 22 об’єктів культурної спадщини державного значення у рамках програми «Велика Реставрація». Однак, була частина пам’яток, які потребують екстреної реставрації. Це заклади комунальної власності. Держава їх не фінансує. Принаймні до літа не фінансувала.


«Ми із колегами народними депутатами зареєстрували відповідний законопроєкт №5551-1 щодо спрямування частини коштів програми «Велике будівництво» на ремонтно-реставраційні роботи на пам’ятках культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності. Парламент нашу ініціативу підтримав. У жовтні поточного року було скеровано 275,4 млн грн на відновлення 26 об’єктів комунальної власності», - розповіла Ірина Констанкевич.


У чому цінність державної підтримки комунальних закладів?


Як депутат-мажоритарник Ірина Констанкевич розуміє, що місцева влада не змогла б віднайти кошти на такі осяжні проєкти. Для прикладу, на 23 окрузі народної обраниці є Замок Радзивіллів (смт Олика). Відповідно до проєктно-кошторисної документації, на реставрацію замку необхідно понад 450 млн грн. Сума – космічна. На щастя, Олицький замок включено до державної програми «Велика Реставрація». Перші 10 млн на проведення археологічних робіт вже надійшли у Волинську область. Тепер завдання – оперативно освоїти кошти у поточному році.


«Велика вдячність усім, хто є промоутерами позитивних змін за ініціативу «Великої Реставрації». Усі пам’ятки, які будуть профінансовані – важливі об’єкти туристичної привабливості нашої держави», - сказала Ірина Констанкевич.


Відновлення пам’яток у географічно віддалених точках відкриває можливості для туристичного потенціалу України, розвитку регіонів.

Comments


bottom of page