top of page

ВИЖИВАЮТЬ ЯК МОЖУТЬ: ЧОМУ У СЕЛАХ ВОЛИНІ НЕ ЧУЛИ «ХВАЛЕБНУ» МЕДИЧНУ РЕФОРМУ?


Нова медична реформа вже впроваджена більше року, а цьогоріч нас знову чекають нововведення. У 2019 році сімейні лікарі, терапевти та педіатри перейдуть на електронний документообіг. Електронна медична картка пацієнта рецепт на доступні ліки, направлення до вузьких спеціалістів лікарняні листи. Однак все це поки що красиві обіцянки, а не реальні справи…

Народний депутат України про стан медичної реформи на селі знає не з чуток, адже побувала у десятках ФАПів свого виборчого округу, зокрема і у селі Старий Чорторийськ, що у Маневицькому районі.

Єдиний сімейний лікар на три села Олександр Шостак з усією відповідальністю виконує «клятву Гіпократа». Вже підписав 1940 декларацій, виїжджає у ФАПи і веде прийоми на місцях, нарікає, що неможливо надати якісну медичну допомогу, адже не вистарчає ні засобів, ні кадрів.


«Обслуговуємо населення трьох населених пунктів: Старий Чорторийськ, Комарово і Новосілки. У штаті маємо дві медсестри, фельдшер і лаборант, то дві одиниці доведеться скоротити, однак об’єм надання медичної допомоги не зменшується, тому як надати якісну медичну допомогу я не знаю», - бідкається лікар.

Олександр Шостак каже, що минулого року на амбулаторію виділили мільйон гривень та цього недостатньо на утримання приміщення, персоналу і надання якісної медичної допомоги.

Програма «Доступні ліки» тут теж залишається лише на папері, медики кажуть, що для жителів села вона недоступна.

«Від Чорторийська до Маневич квиток коштує в середньому 30 гривень, ми виписуємо рецепт на препарат, який вартує 30 гривень, то чи поїде людина до Маневич за так званими доступними ліками», - пояснює фельдшер Віталій Шкабура.

Не бачили тут медики і обіцяних великих заробітних плат, бо скажімо медсестра із сорокарічним стажем має оклад у 3500 гривень, а отримує і того менше, місцевий фельдшер отримує менше 4 тисяч, а об’єм роботи виконують величезний.

У амбулаторії є комп’ютер, однак немає Інтернету, тому лікарі поки що не знають, як буде вестися електронний документообіг.

Ірина Констанкевич, яка побувала чи не у кожному ФАПі свого виборчого округу, каже, що така ситуація не рідкість на Волині і переконана, що нова медична реформа для сільської місцевості не те що потрібно, аби люди відчували себе здоровими та захищеними.

«Дуже гостро стоять питання із медичними послугами на селі і тут вже менше оптимізму. Виписана в Києві реформа системи охорони здоров’я в реаліях сучасного села не працює, а норма закону, що передбачає забезпечення державою доступної та якісної медичної послуги не виконується», - переконана нардеп.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page