top of page

«ВИ НІКОЛИ НЕ ПЕРЕСТАЄТЕ ВИГЛЯДАТИ НАС З ДАЛЕКИХ ДОРІГ», - ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ДО ВОЛИНСЬКИХ МАТЕРІВ


Kожної другої неділі травня в Україні існує традиція святкувати День Матері. В цей день прийнято щиро дякувати жінкам-матерям, котрі несуть свою любов і милосердя в світ, плекаючи дітей – майбутнє нашої держави.

Сьогодні, 12 травня у Волинському обласному мізично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка відбулися урочистості з нагоди Дня матері. Ще задовго до початку в холі драмтеатру лунають українські народні пісні, поряд виставка виробив декоративно-ужиткового мистецтва та ремісничого устаткування, зокрема свої вироби представляли жителі села Нуйно Камінь-Каширського району та Велика Яблунька Маневицького району.


На захід завітали народний депутат Ірина Констанкевич, в.о. Луцького міського голови Григорій Пустовіт, заступник голови Волинської ОДА Світлана Мишковець, голова громадської організації «Союз українок Волині» Любов Ганейчук.

«Усе найсвітліше та найцінніше у наших долях пов’язано з матір’ю, про що згадуємо упродовж років, переповідаючи власним дітям та закладаючи в їхніх душах паростки глибокої шани до берегині роду людського. Низький уклін і щира подяка Вам, наші матері, за недоспані ночі, за журливу колискову, що стала для нас вічним пожиттєвим оберегом, за тепло і невичерпну ласку, за терпіння, витримку і мудрість. І за те, що ніколи не перестаєте виглядати нас із далеких доріг», - звернулася до присутніх Ірина Констанкевич.

Також захід супроводжувався чудовою музично-танцювальною програмою. На в обласному центрі був встановлений рекорд «Вишиті обереги єднання», приурочений до Дня матері. Рушник завжди відігравав особливу символічну роль у житті українців. Особливо важливу роль він посідав у вшануванні Ісуса Христа та Матері Божої, а у весільному обряді як один з найважливіших атрибутів. Важливі події у житті народу не обходилися без рушників, які, окрім декоративного навантаження, мали великий образно-символічний зміст.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page