top of page

«ВЛАДА ХОЧЕ ДІСТАТИ ТИСЯЧІ ЄВРО З КИШЕНЬ І БЕЗ ТОГО ДОВЕДЕНИХ ДО ЗУБОЖІННЯ УКРАЇНЦІВ», - ІРИНА КОНСТ


Проект закону № 8487 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів», який Верховна Рада ухвалила сьогодні у другому читанні, не вирішує проблему так званих євроблях. Про це під час брифінгу у Верховній раді заявили народні депутати від УКРОПу.

«Вчора під час брифінгу у Верховній Раді спільно з колегами з УКРОПу заявили про намагання влади в черговий раз ввести в оману українців. Проголосовані законопроекти 8487 і 8488 не вирішують проблему з так званими «євробляхами», більше того – становище українців погіршиться. Зменшення акцизу справді буде, але лише для нових і дорогих автівок, старші ж авто залишаться у тому ж становищі», - наголосила Ірина Констанкевич. Нардеп розповіла, що тепер усім власникам євроавтівок надається 180-денний строк для їх розмитнення. За прострочення терміну на понад 30 днів, а також в разі втрати або розукомплектації автомобіля – загрожує штраф у сумі 170 тис. гривень або конфіскація авто за рішенням суду. При цьому поліція отримає доступ до інформації митників і право зупиняти машини на іноземних номерах. На противагу цьому УКРОП пропонував ще у березні законопроектом 8208 повністю скасувати ПДВ та інші платежі, замість цього встановити один єдиний платіж 500 євро. Влада заблокувала цей закон, як і інші наші правки. «У результаті прийнятих вчора законів люди муситимуть або платити кошти, або, для кого сума мита непосильна, – вивозити авто з країни. Чи цього хотіли українці? Парламент же показав зразкову активність – 250 голосів ЗА тисячі євро з кишень і без того доведених до зубожіння українців», - переконана Ірина Констанкевич.

Нагадаємо, що раніше представники УКРОПу зареєстрували в парламенті низку законопроектів щодо вирішення проблеми євроблях. Зокрема, проект закону № 8208 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку ринку транспортних засобів» передбачає впровадження єдиного збору в розмірі 500 євро для нових та вживаних автівок, яким виповнилося не більше десяти років.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page