ВОЛИНСЬКИЙ ВЕРСАЛЬ


Волинь славиться безліччю історичних пам’яток. Розповідати про Олику можна довго і натхненно. А Олицький замок з його витонченим архітектурним оздобленням в стилі бароко милує око і сьогодні.

Олицький замок заклали у 1564 році. Будівництво фортеці почав Микола Радзивілл. Станіслав Альбрехт Радзивілл збагатив резиденцію, збудувавши унікальний костел.

"Тиха гавань", так називав Олику Альбрехт Радзивілл, внук Миколи Радзивілла..

В палаці зібрали колекцію творів мистецтва, яка складалася з англійських гравюр, картин, портретів. Для замку Фердинанд Радзивілл придбав цінну бібліотеку. Вона нараховувала шість тисяч книг, серед яких були невідомі інкунабули, стародруки та рукописи. В колекції було чимало китайських речей - Схід був тоді в моді.

Десь у 50-х у палаці пробували облаштувати кінний завод. Навіть конюшні на першому поверсі були. Зрештою, з 1957-го тут почала обживатися психіатрична здравниця. Це була перша психіатрична клініка на Волині.

Народна депутатка Ірина Констанкевич інформує: «Два костели, замок, мости, брама... Відроджувати в Олиці є що! Це місце повинне стати туристичним магнітом Волині. Продовжуємо пошуки інвесторів, готуємо звернення, щоб включити цю пам’ятку до 100 об’єктів, які будуть реставруватися наступного року.»

Отримувати щомісячні повідомлення

ФАКТИ

За результатами аналізу порталу «Слово і Діло» Ірина Констанкевич – серед числа найактивніших законотворців.

© 2020-2021 by IMK.