top of page

ВОЛИНСЬКИМ ШКОЛАМ 23-ГО ОКРУГУ БУТИ!


Школи й дитячі садки завжди були і є пріоритетом у роботі народного депутата Ірини Констанкевич, адже вона переконана, що допоки у селі є діти, доти воно й живе, а без цих закладів освіти - ніяк. Стобихівка, Гірки, Башлики, Осівці – про ці села на Волині знає чи не вся Україна, адже тут немає сучасних шкіл, тому діти змушені навчатися чи то у старій «шевченківській» школі, чи то у сільському клубі. І допоки одні чиновники обіцяють, що школа вже буде збудована «завтра-післязавтра», Ірина Констанкевич не втомлюється оббивати пороги найвищих чиновницьких кабінетів, вимагаючи кошти на будівництво сучасних закладів освіти.

Саме завдяки зусиллям нардепа, її неодноразовим запитам та зверненням до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів та інших центральних органів виконавчої влади у 2016 році вдалося залучити кошти державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій у сумі 2,5 млн. грн. для початку будівництва школи в селі Осівці Камінь-Каширського району. І ось за 3 роки, станом на вересень 2019 року фактично завершилося будівництво цієї школи і вже незабаром вона зможе зустріти учнів.

Окрім цього, нещодавно із депутатськими запитами народний депутат Ірина Констанкевич звернулася до Прем’єр-міністра Олексія Гончарука, в якому просить звернути увагу і на низку інших гострих проблем, які потребують невідкладного вирішення за рахунок фінансування з Державного бюджету України, зокрема: будівництво загальноосвітньої школи I-III ступенів в с. Башлики Ківерцівського району, яке розпочато у 2018 році; реконструкцію Гірківської ЗОШ I-III ступенів з добудовою класних кімнат, їдальні і спортзалу, реалізація якого стартувала ще у 2013 році; необхідність невідкладного фінансування будівництва школи у с. Стобихівка та нове будівництво дитячого садочка у с. Дачне, що у Ківерцівському районі.Проблема полягала у тому, що кошти, передбачені на зазначені вище об’єкти на 2019 рік, не надходили з Державного бюджету України через призупинення фінансування рішень Уряду, визначених у Розпорядженні Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019 року № 492-р. І лише наприкінці вересня довгоочікувані кошти на будівництво шкіл і садків нарешті, після наполегливої роботи нардепа, почали надходити, тож школам у волинських селах - бути!

Уже до кінця поточного року очікується надходження коштів загального та спеціального фондів державного бюджету, передбачених розпорядженням КМУ №492-р від 05.07.2019 року на будівництво школи в селі Осівці Камінь-Каширського району - 21,1 млн. гривень, будівництво школи у селі Башлики Ківерцівського району – 20 млн. грн., будівництво школи у селі Стобихівка Камінь-Каширського району - 4,5 млн. грн., будівництво дитячого садочка у селі Дачне Ківерцівського району - 9,2 млн. грн.

Завдяки фінансуванню з державного фонду регіонального розвитку та співфінансуванню з місцевих бюджетів мрії волинських школярів та їхніх батьків навчатися у сучасних безпечних школах ставатимуть реальністю.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page