ВОЛИНСЬКИМ ШКОЛАМ 23-ГО ОКРУГУ БУТИ!


Школи й дитячі садки завжди були і є пріоритетом у роботі народного депутата Ірини Констанкевич, адже вона переконана, що допоки у селі є діти, доти воно й живе, а без цих закладів освіти - ніяк. Стобихівка, Гірки, Башлики, Осівці – про ці села на Волині знає чи не вся Україна, адже тут немає сучасних шкіл, тому діти змушені навчатися чи то у старій «шевченківській» школі, чи то у сільському клубі. І допоки одні чиновники обіцяють, що школа вже буде збудована «завтра-післязавтра», Ірина Констанкевич не втомлюється оббивати пороги найвищих чиновницьких кабінетів, вимагаючи кошти на будівництво сучасних закладів освіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ВИМАГАЄ ПРОДОВЖИТИ БУДІВНИЦТВО ШКОЛИ В БАШЛИКАХ

Саме завдяки зусиллям нардепа, її неодноразовим запитам та зверненням до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів та інших центральних органів виконавчої влади у 2016 році вдалося залучити кошти державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій у сумі 2,5 млн. грн. для початку будівництва школи в селі Осівці Камінь-Каширського району. І ось за 3 роки, станом на вересень 2019 року фактично завершилося будівництво цієї школи і вже незабаром вона зможе зустріти учнів.

Окрім цього, нещодавно із депутатськими запитами народний депутат Ірина Констанкевич звернулася до Прем’єр-міністра Олексія Гончарука, в якому просить звернути увагу і на низку інших гострих проблем, які потребують невідкладного вирішення за рахунок фінансування з Державного бюджету України, зокрема: будівництво загальноосвітньої школи I-III ступенів в с. Башлики Ківерцівського району, яке розпочато у 2018 році; реконструкцію Гірківської ЗОШ I-III ступенів з добудовою класних кімнат, їдальні і спортзалу, реалізація якого стартувала ще у 2013 році; необхідність невідкладного фінансування будівництва школи у с. Стобихівка та нове будівництво дитячого садочка у с. Дачне, що у Ківерцівському районі.Проблема полягала у тому, що кошти, передбачені на зазначені вище об’єкти на 2019 рік, не надходили з Державного бюджету України через призупинення фінансування рішень Уряду, визначених у Розпорядженні Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019 року № 492-р. І лише наприкінці вересня довгоочікувані кошти на будівництво шкіл і садків нарешті, після наполегливої роботи нардепа, почали надходити, тож школам у волинських селах - бути!

Уже до кінця поточного року очікується надходження коштів загального та спеціального фондів державного бюджету, передбачених розпорядженням КМУ №492-р від 05.07.2019 року на будівництво школи в селі Осівці Камінь-Каширського району - 21,1 млн. гривень, будівництво школи у селі Башлики Ківерцівського району – 20 млн. грн., будівництво школи у селі Стобихівка Камінь-Каширського району - 4,5 млн. грн., будівництво дитячого садочка у селі Дачне Ківерцівського району - 9,2 млн. грн.

Завдяки фінансуванню з державного фонду регіонального розвитку та співфінансуванню з місцевих бюджетів мрії волинських школярів та їхніх батьків навчатися у сучасних безпечних школах ставатимуть реальністю.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook