top of page

Волинські школярі-"чорнобильці" досі не мають гарантованого гарячого харчування у навчальних заклада


Із початку лютого у навчальних закладах районів, що належать до території, забрудненої внаслідок аварії на ЧАЕС, припинилося гаряче харчування. Безплатні обіди – одна із небагатьох пільг, що залишилася для дітей цієї категорії, а внаслідок бюрократичної тяганини виникла проблема і з цим.

Уже другий рік поспіль чиновники не встигають провести тендери з організації харчування вчасно, і батькам компенсують такі незручності грошима.

Вісім гривень – це сума, яку встановив Кабінет Міністрів для компенсації за гарячий обід школяра. А між тим, вартість порції, що відповідає фізіологічній нормі, необхідній  дитині, – у кілька разів більша.

Із лоточками з домашніми стравами до школи йдуть, переважно, молодші школярі .Старші ж учні купують бутерброди чи печиво у магазинах, або й взагалі упродовж дня лишаються голодні. Адміністрація шкіл попереджує, що це може спричинити невідворотні проблеми зі здоров’ям дітей.

Раніше тендери на організацію харчування проводили у Києві, тепер же цим займаються районні управління соціального захисту громадян. Місцева влада аргументує затримки тим, що невчасно отримали розрахунки. Зокрема Начальник  управління соціального захисту населення Любешівської райдержадміністрації Зінаїда Оласюк зауважує, що постійні кошториси на організацію харчування вони отримали  лише у кінці  лютого, розробили тендерну документацію та розмістили у системі державних закупівель «Prozoro». Любешівський район для дитячого гарячого харчування отримав цього року із державного бюджету 25 мільйонів гривень. Та освоювати їх почнуть не раніше вересня, оскільки тендерна процедура триває не менше двох місяців. Тендерна процедура триває два місяці. Аукціон із організації «чорнобильського» харчування на Любешівщині відбудеться тільки шістнадцятого травня. Ще двадцять днів необхідні для можливого оскарження результатів. Народний депутат від УКРОПу обурена такою ситуацією та підготувала запити до уряду та генеральної прокуратури  щодо оцінки дій чиновників.

«Ситуація, яка відбувається зараз, була прогнозована і очікувана. Про те, що доведеться харчувати дітей і потрібно оголошувати тендерну процедуру, знали усі чиновники – починаючи від міністерства і завершуючи місцевими чиновниками,  - обурюється депутат. – Тому я би ставила великий мінус роботі районних державних адміністрацій, які допустили те, що у нас на Волині  майже 122 тисячі дітей цієї категорії залишилися без гарантованих державою пільг».  Сьогодні ж 23 березня у Верховній Раді відбувся брифінг щодо цієї проблеми за участю представників громад районів, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Вони приїхали до парламенту, аби депутати і уряд звернули увагу та зауважили, що ситуація потребує негайного втручання і народні обрані на законодавчому рівні повинні виписати оптимальну умови для реалізації пільгового харчування без перерв та корупційних зловживань.

Comments


bottom of page