top of page

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРАДА ЩОДО ПРОБЛЕМ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ


Політична партія «ЗА МАЙБУТНЄ» ініціювала та провела всеукраїнську нараду щодо проблем професійно-технічної освіти!

В ній взяли участь керівники профтехнікумів, роботодавці, політики та управлінці. Разом ми міркували, як відродити нашу профтехосвіту, яка, на жаль, з кожним роком занепадає. Вона не відповідає сучасним реаліям, зарплати педагогів просто несумісні з цінами, а діти все менше хочуть обирати саме цей шлях для самореалізації.

Спілкуючись з людьми на підприємствах, ми постійно чуємо – не вистачає фахових робітників (слюсарів, електриків, електрозварювальників, мулярів, токарів, монтерів). Молодь вважає профтехосвіту непрестижною і хоче вступати до вузів. А потім дуже часто ці випускники просто сидять без роботи. Бо ринок праці перенасичений юристами, менеджерами та економістами, а спеціалістів робітничих професій якраз бракує.

З року в рік від влади чуємо одні й ті ж обіцянки, але реально нічого на краще не змінюється.

Народна депутатка Ірина Констанкевич коментує: «Модернізацію професійно-технічної освіти більше не можна відкладати. Бо тоді в Україні просто нікому буде забезпечувати функціонування життєво необхідних господарських систем – починаючи з ЖКГ і закінчуючи стратегічно важливими підприємствами національного значення».

Діючий закон про профтехосвіту ухвалений в 1998 році. З того часу світ та наша країна дуже змінились. Тому зараз існує нагальна потреба замінити його на сучасний законодавчий документ.

В політичної партії «За майбутнє» щодо цього є свої напрацювання. Законопроєкт практично готовий, але ми не реєстрували його до того часу, поки не почули думку працівників галузі.

Найважливіше завдання, яке він має вирішити, це зміцнити зв’язок між профтехосвітою та виробництвом. Аби роботодавці могли робити замовлення на потрібних їм фахівців та приймали участь в освітньому процесі. Зокрема, модернізували матеріально-технічну частину технікумів, коледжів та училищ. Учні мають працювати на сучасній, а не на допотопній техніці. Щоб потім на виробництві їм не доводилося переучуватися.

Під час наради прозвучало багато цікавих фахових думок від людей, які дійсно душею вболівають за профтехосвіту і хочуть вивести її з перманентної кризи. Серед іншого, запропоновано на національному рівні визначити 2 жовтня як професійне свято працівників професійно-технічної освіти. Підтримуємо цю ініціативу та будемо відстоювати її реалізацію!

Вже найближчим часом народні депутати Депутатської групи "Партія "За майбутнє", доопрацювавши законопроєкт відповідно до пропозицій педагогів, зареєструють його у Верховній Раді.

«І ми зробимо усе можливе, аби до кінця 2021 року він був ухвалений та почав діяти! Дякую усім учасникам всеукраїнської наради з питань профтехосвіти! Ваш ентузіазм, ваші ідеї, ваша віра в свою справу по-справжньому надихають!» - наголосила Ірина Констанкевич.


Comentários


bottom of page