top of page

ВСЯ РОБОТА ПАРЛАМЕНТУ ПЕРЕТВОРЮЄТЬСЯ НА ФАРС, - ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ


Вчора у прямому ефірі телеканалу Рада говорили про останні парламентські тижні. Досі триває розгляд закону про мову, роботу парламенту заблоковано. Мова завжди була заручником політичної ситуації. Не секрет, що сьогодні розгляд мовного закону напередодні президентських виборів є елементом передвиборчої кампанії одного із претендентів на головну посаду. Ситуація у парламенті сприймається українським середовищем не інакше як фарс. І не дарма, адже із робочої площини процес перейшов винятково у популістичну. Разом з тим, мовний закон має бути прийнятий. Інше питання – як.

Про це в ефірі телеканалу «Рада» заявила народний депутат України Ірина Констанкевич.

«Є абсолютно реальний варіант прийняти комітетський законопроект, над яким була проведена серйозна глибока робота. І навіть якщо є певні невідповідності українським реаліям – їх можна буде доопрацювати після того, як політично правовий статус мови буде визначено. Моя категорична позиція - українська мова має бути державною. Незважаючи на це, робота у Комітетах триває. Комітет науки і освіти, зокрема, на вчорашньому засіданні розглянув два важливих питання. Це законопроект, що стосується інтелектуальної власності, який напряму пов'язаний із виробництвом і захистом українського фармакологічного ринку. А також законопроект, що стосується фінансування освіти. Освітнє середовище є дискримінованим у фінансовому плані. Теперішньою владою та саме з її політичної волі не виконуються навіть ті норми, що були закріплені парламентом, а саме фінансування у розмірі 7 % від ВВП», - наголосила нардеп.

Як відомо, у першому читанні парламент ухвалив зазначений законопроект 4 жовтня 2018 року. Підготовка до другого читання тривала понад чотири місяці. Документ передбачає, зокрема, створення Національної комісії зі стандартів державної мови та запровадження посади уповноваженого із захисту державної мови.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comentarios


bottom of page