top of page

Відстоюємо якісну освіту для наших дітей


Близько року в середовищі освітян триває громадське обговорення проєкту Державного стандарту базової середньої освіти, текст якого рішенням колегії Міністерства освіти і науки України вже ухвалений за основу. Проєкт документу викликав суспільний резонанс. Чимало звернень щодо недопущення прийняття цього проєкту до народної депутатки, членкині групи “За майбутнє” Ірини Констанкевич надійшло від представників педагогічної та наукової спільнот.  Позицію фахівців Ірина Констанкевич озвучила під час нещодавнього засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, до складу якого входить і є першою заступницею голови.

Найбільш проблемною частиною цього проєкту, яка викликала гостре несприйняття освітянської спільноти, є мовно-літературна галузь, оскільки створює підстави для знищення двох важливих, світоглядних для учнівської молоді предметів – української і зарубіжної літератур.

Освітяни наголошують на недоцільності поєднання в одному предметі української мови, української літератури і зарубіжної літератури у будь-якій конфігурації. Адже усі ці предмети є кардинально важливими для збереження і розвитку культурної самобутності українців. 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримує позицію освітянської громадськості про необхідність широкого й відкритого демократичного обговорення проєкту Державного стандарту базової середньої освіти та доопрацювання його на засадах науковості й збереження кращих традицій української освіти.

Від Комітету скероване відповідне звернення до т.в.о міністерки освіти і науки України Любомири Мандзій.

Разом ми відстоїмо якісну освіту для наших дітей!

Commentaires


bottom of page