top of page

ВІТАЄМО ОСВІТЯНСЬКІ ЗАКОНОПРОЄКТИ, АЛЕ ПРОТИ КОРУПЦІЙНИХ СХЕМПід час виступу у ВР народна депутатка Ірина Констанкевич зазначила, що з колегами депутатської групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» утрималися від підтримки законопроєкту №4486 «Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу національного та ефективного управління закладами освіти і державним майном» у першому читанні.

«Ми вітаємо те, що в залі парламенту розглядаються законопроєкти, які стосуються вищої університетської освіти. Проте, ми уважно проаналізували законопроєкт, проконсультувалися із ректорами і визначили, що в даній законодавчій ініціативі є норми, які уможливлюють корупційні схеми», - зазначила Ірина Констанкевич.

Що насторожує у законопроєкті і де ми бачимо поле для корупційної складової?

У законопроєкті пропонується: майно закладів освіти, яке не використовується в освітньому процесі та не забезпечує статутну діяльність, може безоплатно передаватись у встановленому законодавством порядку іншому закладу освіти або науковій установі (організації) державної або комунальної форми власності за умови подальшого використання виключно на освітні або наукові потреби або державним органам влади для забезпечення національних інтересів держави суперечить статті 80 Закону України «Про освіту».

Згідно вказаної статті Закону про освіту об’єкти та майно державних і комунальних закладів освіти не підлягають приватизації чи використанню не за освітнім призначенням, крім надання в оренду з метою надання послуг, які не можуть бути забезпечені безпосередньо закладами освіти, пов’язаних із забезпеченням освітнього процесу або обслуговуванням учасників освітнього процесу.

Ірина Констанкевич додала: «Якщо до другого читання будуть вилученні норми корупційних ризиків, то ми готові підтримувати реальну автономність закладів вищої освіти».

Comentarios


bottom of page