top of page

В ефірі телеканалу «НАШ» говорили про Держбюджет 2021 року

Сьогодні Верховна Рада підтримала в першому читанні проєкт Державного бюджету на 2021 рік. «ЗА» проголосували 275 нардепів.

З колегами депутатської групи «Партія «За майбутнє» підтримуємо проєкт бюджету у першому читанні. Проте низка вимог з підтримки соціальної, медичної, освітньої сфер, а також підтримки місцевих бюджетів мають бути дотримані.

Для нас неприйнятним є те, що в гострій фазі розповсюдження коронавірусу в бюджеті бачимо збільшення видатків на утримання Офісу Президента чи правоохоронних органів, а підтримка медичної сфери має бути головним пріоритетом.

Достойну заробітну плату медики в умовах пандемії мають отримувати. А також потрібно передбачити обов'язкове державне страхування у разі захворювання на COVID-19 для працівників державних і комунальних закладів. Як у медичних закладах, так і в закладах освіти.

Недофінансування місцевих бюджетів в умовах децентралізації - це нелогічно і безвідповідально. Ми хочемо, щоб уряд зупинив подальший наступ на місцеві бюджети. Ми хочемо побачити в бюджеті відповідні компенсатори втрат доходів місцевих бюджетів. На місцях має підвищуватиcя рівень фінансового забезпечення громад, а дохідна база місцевих бюджетів має постійно нарощуватися.

Уряд має усвідомлювати рівень відповідальності за наслідки, до яких може призвести його бездіяльність у цих питаннях. І не менш важливими є плановий та оперативний контроль за використанням коштів з держбюджету.

Comments


bottom of page