top of page

«В ПИТАННІ ЩОДО ОСОБЛИВОГО СТАТУСУ ДОНБАСУ ТРЕБА ДЕМОНСТРУВАТИ ЯКІСТЬ, А НЕ ТУРБОРЕЖИМ»


Верховна Рада України сьогодні підтримала законопроєкт 2569, який стосується продовження дії закону про особливий статус Донбасу до кінця 2020 року. «За» проголосували 320 народних депутати.

 «Цей час буде використаний на те, щоб підготувати новий законопроєкт, який врахує всі внутрішні та зовнішні фактори. В Україні постійно змінюються внутрішньополітичні та зовнішньополітичні  обставини. А, відповідно, змінюється й реагування на те, як вирішувати питання окупованих територій, не переходячи «червоних ліній», визначених суспільством.  В такому чутливому, складному, делікатному питанні треба демонструвати якість, а не турборежим. Ми повинні врахувати кожен нюанс, спрогнозувати можливі наслідки того чи іншого рішення», - зазначила народний депутат України Ірина Констанкевич в ефірі телеканалу «Рада».

Нагадаємо, що у кінці 2019 року припиняє дію закон України про особливий статус Донбасу, який набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки.  Його двічі продовжували. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.

У жовтні Президент України Володимир Зеленський анонсував новий закон, в який мала бути імплементована «формула Штайнмаєра», але після зустрічі у «нормандському форматі», яка відбулася у Парижі 9 грудня, вирішили просто пролонгувати чинний закон щодо особливого статусу ОРДЛО іще на рік. За цей час розроблятимуть суттєво новий документ.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page