В УКРОПІ ВИМАГАЮТЬ ВІДНОВИТИ СПРАВЕДЛИВІСТЬ ПРИ НАРАХУВАННІ ЗАРПЛАТ ОСВІТЯНАМ


Народні депутати від УКРОПу вимагають підвищити заробітні плати працівникам дошкільних, позашкільних та професійно-технічних закладів освіти. Про це на брифінгу у Верховній Раді заявила народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич.

На її переконання, ухвалений у 2017 році базовий Закон «Про освіту» дискримінує таких педагогічних працівників. Документ передбачає підвищення окладів учителям загальноосвітніх шкіл до рівня трьох мінімальних заробітних плат, що наразі становить близько 11 тисяч гривень. Однак зміни не торкнулися інших категорій освітян.

«Дошкілля, позашкілля та працівники профтехосвіти, на жаль, лишилися дискримінованими. Їм ніхто не збирався підвищувати зарплатню. Вийшла викривлена й несправедлива ситуація», – підкреслила Ірина Констанкевич.

За її словами, на відміну від звичайних учителів, працівники дошкільних і позашкільних навчальних закладів отримують зарплату з місцевих бюджетів. Деякі громади намагаються виправити диспропорцію й виділяють додаткові кошти на оплату праці освітян. Приміром, Луцька, Львівська, Тернопільська та низка інших міських рад ухвалили рішення про додаткові щомісячні надбавки педагогам, у розмірі близько 20%. Втім, такі видатки не по кишені менш заможним громадам.

«Сільські території залишилися обділеними державною увагою. Вихователі дитячих садків і позашкільні педагоги у регіонах не мають належного фінансового забезпечення», – наголосив народний депут від УКРОПу Валентин Дідич.

У зв’язку з цим представники УКРОПу підготували й зареєстрували у Верховній Раді проект закону № 8188 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення справедливості у питанні оплати праці педагогічним працівникам закладів дошкільної і позашкільної освіти».

Документ пропонує підвищити зарплати педагогам дошкілля та позашкілля і зрівняти їх з окладами інших учителів.

«Звертаємося до уряду, Міністерства освіти і науки та Міністерства фінансів з проханням почути, побачити та вирішити проблеми працівників дошкільної сфери й позашкілля», – заявили в УКРОПі.