top of page

В УКРОПІ ВИМАГАЮТЬ ЗОБОВ’ЯЗАТИ ОБЛГАЗИ ПЕРЕРАХУВАТИ НЕПРАВОМІРНО ЗАВИЩЕНІ ТАРИФИ СПОЖИВАЧАМ


Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), має зобов'язати операторів газорозподільних систем здійснити перерахунок та змінити режим нарахування для всіх побутових споживачів, щодо яких було застосовано завищену норму 9,8 куб. м газу для однієї особи на місяць.

Йдеться, зокрема, про тих громадян, які відмовилися від встановлення загальнобудинкових лічильників блакитного палива.

Офіційний запит з відповідною вимогою представники УКРОПу адресували голові НКРЕКП Дмитру Вовку. Документ підписали народні депутати Тарас Батенко, Олександр Дубінін, Ірина Констанкевич та Валентин Дідич.

«Звертаємося до Вас з вимогою зобов'язати операторів газорозподільних систем здійснити перерахунок та змінити режим нарахування для всіх побутових споживачів, щодо яких неправомірно застосовано завищену норму газу 9,8 куб. м на особу в місяць у разі відмови від встановлення загальнобудинкового лічильника газу, на норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників», – йдеться в тексті запиту.

Автори запиту посилаються на Закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу та норми Законів «Про житлово-комунальні послуги», «Про ринок природного газу», «Про захист прав споживачів». Згідно з ними, оператори не мають права застосовувати завищену норму щодо споживачів через їхню відмову встановлювати загальнобудинкові лічильники.

Незаконність таких нарахувань визнана й рішеннями низки українських судів. Незважаючи на це, оператори продовжують надсилати громадянам платіжки з неправомірними тарифами.

Депутати з УКРОПу зазначили, що очікують на вичерпну відповідь на запит з боку НКРЕКП у встановлений законом термін.

Comments


bottom of page