top of page

ГАЗУ НЕМАЄ, НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ЛІМІТ. СЕЛЯНИ ШУКАЮТЬ ДОПОМОГИ У НАРОДНОГО ДЕПУТАТА


На адресу народного депутата Ірини Констанкевич  надійшло звернення від Маневицької районної ради щодо недостатності ліміту електричної енергії.

Із 1 січня 2018 року набула чинності нова норма Постанови Кабінету міністрів України № 409 від 6 серпня 2014 р. "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування". Ця постанова у першу чергу стосується споживачів, які отримують субсидії, мають якісь пільги чи знижки.  Новий документ суттєво зменшує соціальні нормативи на електроенергію для населення. Тож у січні всім отримувачам субсидії зроблять перерахунок. Величина обов'язкового платежу при цьому не зміниться. Але щоб не довелося більше платити з власної кишені, треба буде зменшити щомісячне споживання електрики аж на 20 кіловат/годин. А мешканцям квартир без газових колонок та централізованого гарячого водопостачання, соцнорматив урізали на цілих 50 кіловат за годину - із 150 до 100.

У селах, які є не у повній мірі газифікованими, задля задоволення потреб жителів є необхідність у використанні великої кількості електричної енергії. Зокрема, мова йде і про Маневицький район, де лише 5 із 71 населеного пункту забезпечено газом, тому обсяги використання електроенергії значно перевищують встановлену норму.

З цього приводу, Ірина Констанкевич з депутатським запитом звернулася до Міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика з вимогою вирішити наболіле питання.

«Прошу Вас, шановний Ігоре Степановичу у найшвидші терміни вирішити питання забезпечення Маневицького району достатнім обсягом електричної енергії, а також надати відповідні доручення щодо затвердження Національною комісією, що здійснює національне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг нового примірного договору постачання електричної енергії споживачу», - йдеться у депутатському запиті.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page