ГОЛОВА ОДА ВОЛОДИМИР ГУНЧИК ВВАЖАЄ, ЩО НАРДЕПИ ПОВИННІ СПРЯМОВУВАТИ КОШТИ ЛИШЕ НА ВЕЛИКІ ОБ’ЄКТИ


Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик заявляє, що кошти, які народні депутати залучають на свої округи в рамках програми соціально-економічного розвитку, повинні спрямовуватися на 3-4 великих об’єкти області, а не розпорошуватися по селах і містечках. 

Про це він заявив під час наради щодо розподілу коштів з фонду соціально-економічного розвитку.

Варто зауважити, на 23-й виборчий округ народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич залучила майже 28 мільйонів гривень. Ці гроші спрямовані на закупівлю обладнання в медичні заклади, на ремонти шкіл, освітлення вулиць, утеплення дитячих садочків та інше. Проте, на думку Володимира Гунчика, всі ці кошти повинні були надійти на будівництво кількох великих об’єктів, тобто трьох-чотирьох шкіл, вартість кожної понад 50 мільйонів гривень.

Народний депутат Ірина Констанкевич вважає, що така позиція чиновника неправильна, адже усі платники податків області рівні у своїх правах. Тому робити кілька великих об’єктів за рахунок інших – неприпустимо. На думку нардепа, на фінансування цих шкіл, кошти має знаходити, в першу чергу, облдержадміністрація в державному бюджеті та вирішувати через державний фонд регіонального розвитку найгостріші питання області – адже це її пряма функція як виконавчої влади. 

«Я постійно їжджу на свій округ і бачу всі проблеми волинських селян. Школи опалюються пічками, туалети на вулиці, амбулаторії без води. Тому я підтримую і тих, хто десятиліттями не бачив від держави жодної підтримки, жодної копійчини, і таку школу, як в Осівцях. Саме на неї я скерувала 3,5 мільйони гривень. Але ми не маємо права відмовляти і лікарні в Маневичах у придбанні мамографа, адже в цьому районі висока онкозахворюваність серед жінок, – наголошує Ірина Констанкевич. – Усі люди є платниками податків і ми зобов'язані їм допомагати. Не можна дискрімінувати одних за рахунок інших, чи обмежувати їх право на доступні соціальні послуги. Нардепи залучили кошти – подякуйте. І старайтеся, як виконавча влада, вчасно та ефективно їх використати».

Довідково. На 23-й округ за сприяння народного депутат Ірини Констанкевич протягом 2016-2017 років з фонду соціально-економічного розвитку надійшло майже 28 мільйонів гривень. З них на Маневицький район – 6 мільйонів 700 тисяч, Камінь-Каширський – 7 мільйонів 534 тисячі, Любешівський – 4 мільйони 232 тисячі, Ківерцівський – 5 мільйонів 304 тисячі. В розрізі об’єктів, кошти скеровані у 71 школу, 13 дитячих садочків, у 16 сільських клубів та будинків культури, у 21 заклад охорони здоров’я та для 28-ми інших інфраструктурних об’єктів.