top of page

ГРОШІ НА ГАЗ ДЛЯ ГРОМАД МАЮТЬ БУТИ ВИДІЛЕНІ З ДЕРЖБЮДЖЕТУ


В умовах різкого зростання цін на енергоносії місцева влада має швидко реагувати, зокрема, на такі виклики, як відмова приватних постачальників надавати газ і тепло за цінами минулого року перед самим початком холодів.


Розуміючи, що ці структури не зможуть утримувати ціни, команда партії «ЗА МАЙБУТНЄ» в Луцькій міській раді заздалегідь уклала прямий договір із «Нафтогазом» про забезпечення всіх комунальних установ до кінця опалювального сезону за тарифом 16,8 грн/куб та прямий договір ДКП «Луцьктепло» із «Нафтогазом» для потреб бюджетних організацій за тарифом 16,4 грн/куб.


Але так зробили не в усіх регіонах. Наприклад, Одеський державний медичний центр реабілітації матері та дитини при МОЗ був вимушений у жовтні купувати газ по 29,76 грн/куб, Харківський обласний театр для дітей та юнацтва — по 39,15 грн/куб. Така ситуація склалася в багатьох регіонах України.


У результаті постановою від 25 жовтня уряд зобов’язав «Нафтогаз» до 30 листопада забезпечувати паливом комунальні та державні заклади за тарифом постачальника «останньої надії» — 16,8 грн/куб. І навіть ця ціна вища за ту, яка зафіксована в Меморандумі центральної влади з «Нафтогазом» та місцевими громадами. Тож багато населених пунктів в Україні будуть вимушені шукати кошти, щоб забезпечити газом і теплом лікарні, школи та дитсадки на цей опалювальний сезон. Найбільше це стосується невеликих сіл і містечок, зокрема, райцентрів.


Для того, щоб їх підтримати, депутатська група «Партія «За майбутнє» пропонує передбачити в проєкті Закону «Про державний бюджет на 2022 рік» субвенцію місцевим громадам для оплати послуг газопостачання комунальних закладів на період опалювального сезону. Тим більше, що це зафіксовано в Меморандумі про не підвищення тарифів.

Comments


bottom of page