top of page

ГУНЧИКА ЗАКЛИКАЛИ ПРИПИНИТИ БЛОКУВАТИ РОБОТУ «ВОЛИНЬТОРФУ»


Волинські чиновники перешкоджають роботі державного підприємства «Волиньторф». Про це під час сьогоднішнього брифінгу у Верховній Раді повідомили народний депутат України від УКРОПу Ірина Констанкевич з представниками профспілки державного концерну «Укрторф» та ДП «Волиньторф».

Ірина Констанкевич зауважила, що блокування роботи «Волиньторфу» триває вже кілька років. За словами народного депутата, «волинська виконавча влада вдається до брутальних і злочинних махінацій, аби державне підприємство зупинилося».

Однак, «Волиньторф» – підприємство не лише бюджетоутворююче, а й прибуткове. Тут працює 407 людей, які отримують достойну зарплату, мають усі соціальні пільги. Торфобрикетом забезпечується 180 соціальних установ Волинської області. Щорічно підприємство видобуває 200 тисяч тонн торфу. Рентабельність ДП  – 27 відсотків. «Волиньторф» – флагман галузі торф’яної промисловості України.

«Саме ці фактори стали вирішальними у тому, що підприємство потрапило у поле зору певних людей, які хочуть його експропріювати чи вдатися до іншого способу його знищення», – говорить Ірина Констанкевич.

«У зв’язку з такою ситуацією на підприємстві є ризик виникнення соціальної напруги. Працівники не впевнені у завтрашньому дні», – каже голова профспілки ДП «Волиньторф» Аліна Базарнова.

Аліна Базарнова пояснює, що невдовзі «Волиньторф» може припинити свою роботу через відсутність сировинних площ для видобутку торфу.

«Причина цієї проблеми – Волинська обласна державна адміністрація в особі голови Володимира Гунчика, який уже впродовж 3 років не може надіслати клопотання до Кабінету Міністрів щодо виділенням нам земель. За ці роки ми неодноразово зверталися до діючої виконавчої влади,  Міністра палива та енергетики, очільника уряду Володимира Гройсмана, та, на жаль, свою позицію щодо нашого питання вони так і не пояснили», – зауважила голова профспілки ДП «Волиньторф».

Аліна Базарнова закликала урядовців звернути увагу на проблеми «Волиньторфу». Відповідне звернення адресували Кабінету Міністрів і від колективу ДП.

Нагадаємо, що 8 червня 2017 року на «Волиньторф» прибула чергова новостворена розпорядженням голови ОДА робоча група. Факс про перевірку надіслали цього дня лише вранці. Головна мета візиту чиновників – перевірити наявність спецтехніки для розробки родовищ та видобутку торфу. Вперше за тридцять років успішної роботи «Волиньторфу» чиновники вигадали таку причину для перевірки.

Вчора, 12 липня, ця, так звана, робоча група приїхала на ДП вдруге. Цього разу, за їхніми словами, мета – перевірити законність використання «Волиньторфом» земель, на які ДП має ліцензії.

 Як правило, глибина залягання торфу – 2-4 метри.  Перспективні для «Волиньторфу» родовища знаходяться на двох видах земель – землях запасу та землях лісового фонду. Останні, можуть виділятися лише за погодженням Кабміну. І клопотання про їх виділення повинна надіслати лише облдержадміністрація. Але губернатор Володимир Гунчик цього так і не зробив. Хоча пакет усіх потрібних документів був готовий. А йшлося про 205 га. Тоді, у 2014 році, до речі, як і тепер, теж створили робочу групу для вивчення питання щодо можливості відведення земель під видобуток. 

На початку лютого 2017 року в підприємства закінчились ліцензії на видобуток торфу, які були знову отримані в березні. Строк дії договорів на оренду земельних ділянок видавався на термін дії ліцензії, однак після її поновлення – продовжити дії договорів голова Волинської ОДА відмовляється. Клопотання та договори на 2 земельні ділянки площами 181,1 га та 17,8 га (землі запасу) були подані до Волинської обласної державної адміністрації ще у березні і відповідь щодо їх розгляду підприємство отримало після кількох звернень її надати лише через два місяці. ОДА рекомендує розпочати процедуру підготовки документів на отримання нового дозволу на вказані ділянки земель запасу. Хоча простіший шлях: пролонгація договору на користування цими земельними ділянки, зважаючи на те, що на них вже є діючі ліцензії.

Голова профспілкової організації державного концерну «Укрторф» Василь Фатенко висловив підтримку волинським колегам і звернувся до керівництво Волинської облдержадміністрації із закликом припинити блокування відведення нових площ під видобуток сировини і дати можливість «Волиньторфу» розвиватися і працювати.

«Разом із тим хочу звернутися до всіх наших керівників в уряді, в Адміністрації Президента, у Верховній Раді і нагадати, що така галузь, як торфодобувна, в Україні існує, вона здатна працювати прибутково, але є низка проблем без розв’язання яких немає майбутнього в цієї галузі, – наголосив Василь Фатенко. – Передусім, слід спростити процедуру відведення земель під видобуток торфу, яка є надзвичайно складною і заадміністрованою. Також необхідно переглянути процедуру отримання ліцензій».

Народний депутат України від УКРОПу Ірина Констанкевич кілька тижнів тому озвучила свій депутатський запит, адресований до прем’єр-міністра України Володимира Гройсману з проханням якомога швидше розібратися із ситуацією щодо «Волиньторфу». Відповіді поки що немає. 

Comments


bottom of page