«Дбаючи про освіту, ми дбаємо про майбутнє України», — Ірина Констанкевич


Збільшення стипендій студентам та заробітних плат окремим категоріям освітян із 1 січня 2022 року — це важливі, але тільки перші кроки на шляху ефективного фінансування освітньої галузі, переконана народна депутатка, членкиня депутатської групи «Партія «За майбутнє» Ірина Констанкевич.


За її словами, нинішнє збільшення важливе для освітян, але недостатнє. Адже в законі «Про освіту» чітко передбачено, що посадові оклади, поступово збільшуючись, до 1 січня 2023 року мають зрости до чотирьох прожиткових мінімумів. Виконання цих норм законодавства депутатська група «Партія «За майбутнє» обстоює вже кілька років поспіль. Утім їх реалізація на наступний рік призупинена.


«Ми й надалі будемо обстоювати справедливе фінансування освіти відповідно до її потреб та до законодавства. Повернемося і до питання зарплат. Ми наполягаємо, що посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії має становити три мінімальні заробітні плати — як це визначено законом «Про освіту». І ця норма повинна застосовуватися до всіх педагогічних працівників — дошкілля, позашкілля, профосвіти і, звичайно, середньої освіти.


Наступний рік узагалі буде багато в чому визначальним для галузі освіти. Ми переконані, що ухвалимо революційний закон про професійну освіту. Який розрубає гордіїв вузол проблем, що існують у цій сфері. Наступного року Нова українська школа переходить на новий рівень — дітки йдуть до 5 класів, тобто НУШ починає працювати на рівні базової середньої освіти. Усе це потребує додаткової уваги держави. Зрештою, сподіваємося, наступного року епідемія COVID нарешті відступить. Тож держава має зосередитися на питаннях, які вимушено відкладала останні роки. І найперше — на питанні освіти. Адже, дбаючи про освіту, ми дбаємо про майбутнє України», — акцентувала Ірина Констанкевич.