Народний депутат України Ірина Констанкевич відвідала села Любешівського району та поспілкувалася із селянами про їхні проблеми.
В ЗАЛІЗНИЦІ ЛЮДИ БЕЗ СВІТЛА
В селі Залізниця мешканці житлового масиву живуть без електропостачання. Люди розповідають: кілька років тому сільська рада виділила 16 земельних ділянок для будівництва житлових будинків. Щоправда, на цих землях звели домівки лиш четверо сімей. Всі ж інші ділянки селяни використовують під городи. Щоб провести електропостачання до 16 ділянок потрібно 200 тисяч гривень.
«В тих, хто там живе, таких грошей немає. А люди, які земельні ділянки для городу використовують, то грошима складатися не будуть», – каже мешканка Залізниці Тетяна Мосійчук.
«Нас змушують визнати, що це новий житловий масив, хоча це продовження існуючої вулиці – за 10 метрів від крайньої хати, побудована нова, – каже сільська голова Любов Михальчук. – Сільська рада повністю йде назустріч – ми профінансуємо на проведення електрики до будинків 60 тисяч із бюджету».
Зі свого боку, народний депутат планує 21 жовтня разом із мешканцями Залізниці піти до директора філії ПАТ «Волиньобленерго» Віталія Боснюка з цією проблемою та вимагати її вирішення.
До слова, Ірина Констанкевич була одним із ініціаторів законопроекту щодо ринку електроенергії в Україні. Зокрема, ним передбачено зобов’язання обленерго повертати кошти громадянам, які вони витратили на будівництво трансформаторних підстанцій та ліній електропередач.
Мешканці Залізниці просять нардепа допомогти і з ремонтом будинку культури. Мовляв, тут і підлога провалюється, і стіни обдерті, і дах підтікає. Це питання взявся вирішити нинішній селищний голова Любешова, кандидат на голову Любешівської ОТГ Василь Корець.
«У разі обрання мене головою Любешівської об’єднаної територіальної громади, обіцяю – одним зі пріоритетних завдань буде ремонт будинку культури у Залізниці. Все можна зробити, якщо разом працювати», - каже кандидат на голову Любешівської ОТГ Василь Корець.
ДОРОГА В ЛОБНИ
Мешканці села Лобни найбільше нарікають на дорожнє покриття. Від Залізниці до їхнього села дорога вщент розбита, 6 кілометрів шляху можна подолати автівкою за більш як 20 хвилин.
«Добре, що поки тепло і ходить автобус. А коли слизько, коли не розметена дорога, то їхати взагалі неможливо, – нарікають селяни. – Маршрутне сполучення з Ковелем взагалі жахливе. Маршрутка ходить не напряму через Камінь-Каширський, де ліпша дорога, а через Залаззя і через Глушу. А це 4-5 годин в дорозі».
Крім дороги, люди просять нардепа допомогти із оформленням проектно-кошторисної документації на проведення опалення у приміщенні місцевого музею партизанської слави. Крім того, просять дошки у місцеву школу та допомогти замінити вікна у бібліотеці.
«Саме для того, аби вирішувати всі проблеми, ви об’єднуєтеся в громаду. Буде ОТГ – будуть гроші йти напряму. Всі разом сіли, вирішили які потреби першочергові, і почали працювати», – констатує Ірина Констанкевич.
50-РІЧЧЯ В’ЯЗІВНЕНСЬКОЇ ШКОЛИ
У В’язівне Ірину Констанкевич запросили на ювілей місцевої школи. Навчальний заклад в цьому селі працює із 1967 року.
Вчителів, які присвятили життя цьому навчальному закладу, Ірина Констанкевич відзначила подяками і грамотами.
«Країну представляє не лише географічна мапа, а й карта її освітніх закладів. Я вважаю, що Україну мають представляти не тільки вищі навчальні заклади, а й школи. Тому що зберегти школу в сільській місцевості, де немає економічного розвитку, де демографічна ситуація бажає кращого, це справжній подвиг», – відзначила Ірина Констанкевич.
За словами народного депутата, з людьми потрібно разом вирішувати проблеми, а й святкувати. Адже саме такі святкування допомагають об’єднати людей в один потужний і сильний організм.
Comments