top of page

ДЕНЬ НА ОКРУЗІ: НАРДЕП ВІДВІДАЛА ГРОМАДИ КАМІНЬ-КАШИРЩИНИ


Народний депутат України від УКРОПу Ірина Констанкевич знову побувала з робочим візитом на Камінь-Каширщині. Цього разу вона відвідала села Оленине, Гута Боровенська, а також місто Камінь-Каширський.

Оленине

Зустрічали народного депутата місцеві жителі з піснями та короваєм. У розмові порушили кілька болючих тем, серед яких – несправедливий перерахунок пенсій, жахливий стан дороги в напрямку на Камінь-Каширський через Полиці, а також будівництво школи.

Щодо наслідків пенсійної реформи  до Ірини Мирославівни уже зверталися жителі Камінь-Каширського та інших районів області. Тож нардеп зробила кілька запитів у Пенсійний фонд щодо принципу перерахунку пенсій, адже у багатьох випадках виплати зростають лише на кілька десятків гривень, а то й взагалі зменшуються.

«Із Пенсійного фонду надійшли відповіді, які мене спантеличили. Виявляється, ось як перераховують пенсії: спочатку їх зменшують (застосовуючи коефіцієнт 1, а не 1,35, як було раніше), а тоді донараховують. Тому я буду консультуватися із юристами, чому пенсії спочатку зменшують. Адже закон не повинен мати зворотньої дії. Коли отримаємо всі відповіді ми будемо вирішувати, яким чином відстоювати інтереси громадян», – зазначила депутат.

Звернулися жителі села Оленине до народного депутата з приводу дороги до села Полиці. Щоб доїхати до райцентру, доводиться долати десятки кілометрів, стрибаючи по ямах. Людей обурює, що владі до цього чомусь немає ніякого діла.

«Я знаю про цю дорогу. Розумію ваше обурення. Я писала звернення і дуже багато клопоталася за ремонт цього автошляху. Зрештою, мені прийшла відповідь, що дорогу Камінь-Каширський – Полиці  включено у план робіт на 2017 рік і на неї виділено 12 мільйонів гривень, – розповіла Ірина Констанкевич. – Посилаючись на документи, я цю інформацію оголосила, коли була присутня на сесії районної ради. Про ці 12 мільйонів знали усі. Але пройшло півроку і дорогу ніхто не почав робити. Тоді я написала депутатське звернення на начальника служби автомобільних доріг у Волинській області Анатолія Псполітака і запитала, чому не робиться дорога, на яку були виділені гроші. Минулого тижня прийшла відповідь про те, що кошти справді були виділені, але обласною державною адміністрацією не перерозподілені і відповідно не використані».

До кінця року залишився місяць. Тому виникають великі сумніви, що їх встигнуть освоїти. Отже, гроші повернуться назад у бюджет. До речі, таким чином «економиться» дуже багато. Як один із прикладів Ірина Мирославівна назвала чорнобильське харчування, коли із закладеної суми дітей харчують лише на частину, бо через тендерні процедури харчування в школах розпочинається із запізненням. Інший приклад – сільська медицина. Президент підписав закон про сільську медицину, що передбачає впровадження телемедицини. На це передбачено 4 мільярди гривень.

«Просто кажучи, телемедицина – це надання сільським людям медичних послуг через Інтернет», – пояснила нардеп.

Ця інформація просто обурила селян. Бо ж не уявляють тут, в глибинці, як це можливо реалізувати, коли в селі навіть мобільний зв'язок не завжди якісний, а Інтернету немає взагалі. Оленинці погодилися із народним депутатом в тому, що цих 4 мільярди краще було б дійсно витратити на медицину, а не заведення Інтернету до сіл, мовляв, з цим справився б і бізнес.

Щодо головної проблеми Оленине – школи – то Ірина Констанкевич подарувала надію на початок будівництва навчального закладу вже у 2018 році. Фактично воно було розпочате ще у 2013 році. Але через конфлікт на сході України все припинилося.

«У 2016 році було виділено 1 мільйон гривень на продовження будівництва. Але через певні нюанси, які саме, навіть сьогодні важко сказати, цей мільйон забрали і розподілили на Осівцівську школу та Любохинівську, – розповідає сільський голова Олександр Сидорук. – Цього року за сприяння Ірини Мирославівни також було виділено 200 тисяч гривень на будівництво школи, але їх знову довелося перенаправити. Вони залишилися на благо громади і будуть використані на вуличне освітлення.

А тим часом діти продовжують навчатися у кількох корпусах, з яких один не так давно збудований батьками господарським способом за сприяння районної ради. Решта приміщень – це пристосовані старі сільські хати. Одне з них, де знаходиться майстерня та комп’ютерний клас, – аварійне.

Зазначимо, що делегація оленинської громади з питанням щодо будівництва навчального закладу цими днями побувала на прийомі у голови ОДА Володимира Гунчика. Як процитував сільський голова, Володимир Петрович сказав наступне: «Нехай місцева влада, громада докладуть свою частку, як от стобихівська, котра пообіцяла 1 мільйон. Нехай народний депутат від вашого виборчого округу також залучить кошти так званого соцеконому. А тоді вже будемо будувати школу у вашому селі».

«Тож ми і звертаємося до народного депутата, – сказав сільський голова. – Наша громада не зможе зібрати мільйон, але ми пообіцяли, що долучимося до справи у виконанні робіт.

На це Ірина Констанкевич зауважила.

«Ми маємо великі ідейні розбіжності із Володимиром Гунчиком. Він вважає, що є один об’єкт, приміром, Осівцівська школа, і потрібно всі зусилля направити на нього. Я ж вважаю, що не можна обділити увагою потреби інших громад. Губернатор має можливість залучати кошти із ДФРР (державний фонд регіонального розвитку). І, зокрема, по 15, 30, 40 мільйонів заводити. А народному депутатові через фонд соціально-економічного розвитку дається можливість 5-7 мільйонів залучати. Мені ж вдалося, дякуючи голові обласної ради Ігорю Петровичу Палиці та депутатам від УКРОПу з інших областей, завести на свій округ набагато більше. Наступного року я буду залучати кошти на будівництво п’яти шкіл мого виборчого округу. Зокрема, у Камінь-Каширському районі на школи у селах Осівці, Стобихівка і в тому числі у вашому. Тож, аби вас включили у ДФРР, я із соцеконому намагатимуся цей мільйон залучити. Вже як формуватиметься перша пропозиція на наступний 2018 рік, я обов’язково включу Оленине», – наголосила народний депутат.

Поряд з цим Ірина Констанкевич зазначила, що жителі Олениного повинні контролювати використання цих коштів, щоб запобігти зловживанню коштами.

При нагоді депутат оглянула класи, в яких навчаються діти, зокрема, кабінет інформатики. За сприяння нардепа на закупівлю ноутбуків олениненським школярам наприкінці минулого року було виділено 146 тисч гривень із державного Фонду соціально-економічного розвитку.


Гута-Боровенська

У Гуті-Боровенській Ірина Констанкевич побувала на відкритті турніру з міні-футболу. Вручила спортсменам м’ячі, побажавши перемог. Також відвідала місцевий дитсадок та школу.


Депутат районної ради Костянтин Марчук розповів народному депутатові про потребу у добудові спортзалу, їдальні та 4-ох класних кімнат навчального закладу. Ірина Мирославівна пообіцяла залучити ще в цьому році 300 тисяч гривень з державного бюджету, зокрема, на виготовлення проектно-кошторисної документації на добудову, а також на проведення капітального ремонту даху навчального закладу. Окрім того, на перекриття школи, за зверненням депутатів районної ради Костянтина Марчука та Світлани Сидорук депутат обласної ради від УКРОПу Анатолій Філюк також клопотався про виділення коштів із обласного бюджету.

Гуто-Боровенський дитячий садочок повністю утримується за кошти батьків. Батьки дбають про комфорт, тепло та затишок малюків, оплачують харчування.  Все це коштує немалих грошей. Тож батьки звернулися до народного депутат з проханням допомогти придбати у ДНЗ морозильну камеру та постіль для ще однієї групи. Ірина Констанкевич, оцінивши внесок батьків, зголосилася допомогти в цьому.

Побувала у Гуті-Боровенській народний депутат і на святкуванні престольного празника храму Святого Архістратига Михаїла – другої Пасхи у селі. Ірина Констанкевич помолилася у храмі разом із місцевими жителями, привітала їх зі святом, подякувала за запрошення і гостинність.

Камінь-Каширський

У Камені-Каширському Ірина Констанкевич вшанувала пам’ять загиблих учасників Революції гідності та поставила корзину квітів до меморіальної дошки Героям Небесної Сотні.

У сесійній залі районної ради в присутності голів районної ради та райдержадміністрації Віктора Суса і Валерія Дунайчука вона поспілкувалася із жителями міста, депутатами міської ради, членами виконкому та керівниками закладів.

На зустрічі заступник міського голови Микола Шворак подякував народному депутатові за підтримку у реалізації бюджетного запиту розміром в 3,1 млн. на природоохоронні заходи. Як повідомив Микола Іванович, вони будуть витрачені на придбання спецтехніки для житлово-комунального господарства, а також придбання та встановлення в місті різних типів смітників, у тому числі і для роздільного сміттєзбирання.

Заступник міського голови окреслив також одну із найболючіших проблем Каменя-Каширського – це інтенсивний рух у центрі міста. Він зазначив: для того, щоб розвантажити центральні вулиці і, зокрема, центр, потрібно закінчити ремонт дороги по вулиці Польовій (на це потрібно загалом більше 1 мільйона гривень) та зробити по ній та по вулиці Шевченка односторонній рух. Потрібно також побудувати пішохідні містки через річку Цир на вулиці Коніщука. Тож звернулися до депутата з проханням залучити на це і державні кошти.

Просили у Ірини Констанкевич посприяти у вирішенні питання заміни вікон у ЗОШ села Підцир’я та у гуртожитку Камінь-Каширського ВПУ.

На що народний депутат зазначила, що цьогоріч залучити кошти уже не вдасться, бо календарний рік завершується.

«Остання цьогорічна пропозиція на заведення коштів у Камінь-Каширський район подана на 1 мільйон 212 тисяч гривень, – зауважила Ірина Мирославівна. – Вони мають піти на дах ДНЗ села Хотешів, шкіл села Личини, Верхи, Мельники-Мостище, Гута-Боровенська, сільського будинку культури села Видричі, реконструкцію адмінбудинку під ДНЗ в селі Добре.

Звернулися до народного депутата жителі міста з проханням врегулювати на законодавчому рівні ціни на електрифікацію, оскільки вони є просто захмарними і непосильні для людей. Ірина Мирославівна повідомила, що має уже чимало подібних звернень з цього приводу, а тому працює над вирішення питання.

«Ми з юристами уже зробили певні напрацювання, підготували відповідний законопроект, який стосується справедливих цін на підключення до електромереж та виробили принцип, яким можна було б керуватися. Полягає він у тому, що, якщо люди збудувалися, електрифікацію роблять за свої кошти, а потім підключаються, то далі (у випадку передачі на баланс обленерго всього устаткування), щоб вкладені кошти впродовж перших 5 років відшкодовувалися, – розповіла депутат. – Цей законопроект зареєстрований. Він вже рік лежить у Раді. І він має підтримку інших фракцій. Але скоріш за все його не поставлять на голосування, тому що монополісти не хочуть втрачати свій ринок. Більше того, якщо ви думаєте, що всі ці величезні гроші, які ми сплачуємо обленерго, ідуть на ремонти, модернізацію, то помиляєтесь, вони просто вимиваються з України. І це не єдина соціальна несправедливість. А загалом це, можна говорити, – корупція на рівні держави.

Піднімалося депутатами міської ради та, зокрема, учасниками АТО питання спрощення процедури отримання посвідчення учасника АТО для добровольців, наголошувалося на важливості соціальної підтримки бійців на державному рівні. Зокрема, це надання їм пільг на безкоштовний проїзд, придбання автомобілів для учасників АТО за спрощеною системою.

Порушили камінь-каширці також питання продажу землі.  Ірина Констанкевич висловила таку думку з цього приводу:

«Дуже складна тема. Якщо перетворювати землю на товар, то дуже швидко знайдуться ті, у кого є вдосталь грошей, і її скуплять. А це в тому числі і хтось з-за кордону. А для них наша земля є ласим шматком. Мені здається, що цього не можна робити. Але є люди, які кажуть: «Чому ви не даєте нам продавати землю? Нам немає за що жити, треба робити операцію, то хоч землю продамо». Тому тут держава, фахівці повинні продумати такі механізми, щоб питання землі було прозорим, чітким і захищеним. Чи зможуть все це продумати так, щоб були захищені інтереси звичайних селян, правду кажучи, маю сумнів. Як от у нас вийшло з пенсійною реформою».

До речі, на зустріч із депутатом Верховної Ради, щоб поскаржитися на несправедливість пенсійної реформи, до Каменя-Каширського приїхали пенсіонерки із Ворокомле та Видричів. Вони розповіли:

«Ми судилися за надбавку за понаднормовий стаж. Я звернулася трохи раніше і мені добавили 214 гривень. Чоловік пізніше і йому вже не перерахували. Хоча судове рішення набрало законної сили ще 19 червня. А тепер з приводу перерахунку за реформою. Я 10 років була завучем, я вчитель-методист, вчитель вищої категорії. Мені добавили 400 гривень. Моїм же колегам, які трохи раніше вийшли на пенсію, нарахували по 700, 900, 1200 гривень. Я прийшла у пенсійний з'ясувати, чому так, але чіткої відповіді так і не отримала».

Приблизно таку ж ситуацію описала інша пенсіонерка:

«Я маю 43 роки стажу і також судилася за надбавку за понаднормовий стаж. Але за рішенням суду мені не збільшили пенсію. Тепер після перерахунку відповідно до пенсійної реформи мені добавили 200 гривень. Яка тут може бути справедливість? Виходить, мене покарали за те, що я зверталася до суду?»

Відтак, пенсіонерки написали звернення до Ірини Констанкевич і вона пообіцяла звернутися у пенсіний, щоб з’ясувати, чому так вийшло.  Ірина Мирославівна наголосила, що для того, аби спробувати захистити право пенсіонера на справедливу і законну пенсію, має бути його особисте звернення.

Із залу зауважили, що цих дві жінки не припинили боротися за свої зароблені протягом десятиліть пенсії. Але ж насправді є сотні, а, можливо, і тисячі таких, що розчарувалися, у них опустилися руки і вони змирилися з тим, що мають. Адже, що говорити, коли в нас навіть рішення суду не виконуються.

Вкотре запитали камінь-каширці про те, чи вже остаточно вирішено питання, що Камінь-Каширський не буде центром госпітального округу. На що Ірина Констанкевич відповіла:

«Я звернулася у Міністерство уже навіть після підписання указу. Отримала персональну відповідь від Уляни Супрун. На моє здивування вона відповіла, що всі рішення приймалися на місцевому рівні і ніяких інших документів щодо створення Камінь-Каширського госпітального округу у неї немає». 

Comentarios


bottom of page