top of page

ДЕПУТАТИ ВІД УКРОПУ ПІДТВЕРДИЛИ СТАТУС НАЙАКТИВНІШИХ ПАРЛАМЕНТАРІВ


Народні депутати від УКРОПу Ірина Констанкевич та Валентин Дідич у червні 2018 року очолили рейтинг найбільш активних позафракційних парламентарів. Про це свідчать результати дослідження, яке провів аналітичний портал «Слово і діло».

Так, минулого місяця Ірина Констанкевич зареєструвала у Верховній Раді 10 законопроектів, що стало найбільшим показником серед нардепів. Водночас Валентин Дідич підготував дев’ять ініціатив. Варто зауважити, що ці показники стали найвищими не лише серед позафракційних нардепів, а й серед парламентарів, які входять до фракцій Верховної Ради.

Крім того, голова УКРОПу, нардеп Тарас Батенко та укропівець Олександр Дубінін за перший місяць літа підготували по сім законопроектів кожен.

«Із позафракційних нардепів у червні найбільше законотворчою діяльністю займалися Ірина Констанкевич і Валентин Дідич», – сказано в аналітиці порталу «Слово і діло».

Зокрема, у червні Ірина Констанкевич у співпраці з іншими депутатами запропонувала парламенту надати реальну фінансову самостійність закладам вищої освіти. Про це йдеться у законопроекті № 8529 «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо коштів закладів вищої освіти». Документ пропонує дозволити університетам самостійно розпоряджатися доходами від платних послуг.

Крім того, укропівка запропонувала парламенту наділити заклади вищої освіти правом відкривати поточні та вкладні рахунки у державних банках. Відповідна норма передбачена базовим Законом «Про освіту». Однак така діяльність досі суперечить бюджетному законодавству. Проект закону № 8530 «Про внесення змін до статті 13 Бюджетного кодексу України щодо коштів закладів вищої освіти» має виправити законодавчу колізію.

У свою чергу, Валентин Дідич у співпраці з іншими депутатами від УКРОПу підготував законопроект № 8505 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо виключення з переліку підакцизних товарів транспортних засобів та кузовів до них зазначених у товарних позиціях 8702, 8703, 8704, 8707, 8711, 8716 УКТ ЗЕД».

Документ має скасувати грабіжницький акцизний збір на автомобілі та кузови іноземного виробництва. У разі ухвалення укропівської ініціативи покупці іноземних авто сплачуватимуть державі лише ПДВ, ввізне мито і збір до Пенсійного фонду, що разом становить до 35% від вартості транспортного засобу. Крім того, законопроект має заборонити ввезення на митну територію України нових транспортних засобів та кузовів до них, якщо вони мають походження з країни-окупанта.

Нагадаємо, що нардепи від УКРОПу у травні також очолили рейтинг найактивніших позафракційних парламентарів. Віталій Купрій зареєстрував у Верховній Раді п’ять законодавчих ініціатив. Ще по чотири законопроекти до парламенту подали Ірина Констанкевич, Олександр Дубінін та Олександр Шевченко.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page