ДЕПУТАТИ ОБЛАСНОЇ РАДИ ПІДТРИМАЛИ ІНІЦІАТИВУ НАРДЕПА


У 2021 році в Україні відзначатимуть 150-річницю від дня народження Лесі Українки.  Днями це обговорювали на засіданні постійної комісії з питань освіти та науки Волинської обласної ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: ЩО МОЖНА І ТРЕБА ЗРОБИТИ ДЛЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ В ГРУЗІЇ І УКРАЇНІ?

Ініціатором прийняття Постанови була народний депутат Ірина Констанкевич. Її помічник Орест Маховський нагадав, що в Кабінеті міністрів довго думали над тим, аби підтримати цю ініціативу.

«В лютому 2017 року така Постанова була прийнята, на жаль більше року на рівні Кабінету міністрів зволікали з її виконанням», - зауважив помічник нардепа.

Орест Маховський наголосив, що в додатку до проекту програми про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки, які пропонує управління культури Волинської ОДА, є багато незрозумілого.

«Структура заходів має великий перекос в тій частині, що ряд капітальних видатків у ній передбачені, а гуманітарний напрямок, зокрема, видавництво книг відсутні. Це суперечить логіці, оскільки будівництво школи – проект цільового фонду державного бюджету. Будівництво доріг – прерогатива Дорожнього фонду, який має доволі потужне цільове фінансування», - наголосив Орест Маховський.

Команда народного депутата Ірини Констанкевич рекомендує звернути увагу на потребу в підтримці науково-дослідного інституту, що діє на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та передбачити у програмі видавництво книг Лесі Українки і родини Косачів.

Майже одноголосно члени комісії проголосували за те, щоб відправити проект програми на доопрацювання. Яким буде остаточне рішення щодо програми, стане  відомо уже на сесії Волинської обласної ради 16 травня.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook