top of page

Депутати хочуть відновити пільги для сімей із дітьми


Народні депутати від групи «За майбутнє» Тарас Батенко, Ірина Констанкевич та Віктор Балога зареєстрували законопроєкт 3124, який покликаний забезпечити дієвий механізм державної допомоги сім’ям з дітьми, - Укроп.

Як наголошують парламентарі, зараз уряд ухиляється від надання таких пільг, хоч вони передбачені законодавством.

Зокрема, як ідеться у пояснювальній записці до законопроєкту, багатодітні родини, а також дитячі будинки сімейного типу повинні отримувати 50-відсоткову знижку на квартирну плату та інші комунальні послуги, на паливо, отримувати безкоштовні ліки за рецептом лікаря тощо.

Але, у статті 13 Закону України «Про охорону дитинства» було передбачено норму, за якою всі ці пільги надаються лише за умови, що сукупний дохід сім’ї у попередні 6 місяців, не перевищував суми, яка дає право на податкову соціальну пільгу. А сума ця у 2020 році становить 2940 грн. До всього, у 2015 році Кабмін схвалив Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, яким до цього доходу внесено не лише пенсію, заробітну плату, грошове забезпечення, стипендію, доходи від підприємницької діяльності, але й більшість соціальних допомог, в тому числі на дітей, допомогу по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.

«Очевидно, що після збільшення мінімальної заробітної плати в останні роки та значного росту показника інфляції на даний момент доходи більшості сімей з дітьми почали перевищувати цю сміхотворну суму, котра насправді зовсім не відповідає рівню цін на всі товари та не дає можливості забезпечити належних умов утримання дітей. Варто наголосити, що в особливо скрутні умови поставлені сім’ї, які беруть під опіку дітей, але опікуни в яких при цьому не бажають залишати роботу. Адже отримуючи мінімальну заробітну плату і соціальні виплати на дітей, такі сім’ї позбавляються права на пільги від держави», – наголошують народні депутати.

Відтак, вони пропонують внести зміни до Закону України «Про охорону дитинства» і передбачити, що при обчисленні середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців до сукупного доходу сім’ї пільговика не включаються нараховані соціальні допомоги на дитину, зокрема допомога у зв’язку з вагітністю та пологами, допомога при народженні дитини, допомога на дітей одиноким матерям (батькам), допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомога при усиновленні дитини, тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, пенсія у зв’язку з втратою годувальника».

«Законопроєкт, у разі його прийняття, сприятиме законодавчому забезпеченню дієвого механізму надання державної допомоги сім’ям з дітьми, внаслідок чого Уряд буде позбавлений можливості ухилятися від надання пільг таким сім’ям», – ідеться в пояснювальній записці.

תגובות


bottom of page