top of page

ДЕПУТАТКИ В ПАТРІАРХАЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ


Ще зовсім нещодавно спостерігали ганебний і неприйнятний випадок за участі представників від партії «Слуга народу» по відношенню до депутаток у парламенті та у політичному середовищі в цілому.

Народна депутатка Ірина Констанкевич переконана, що в цивілізованій країні та парламенті приниження жінок та дискримінація за статтю є неприпустимими і мусять бути викорінені!

«Ми на порозі місцевих виборів, тому важливо заявляти про підтримку жінок, важливо долучати їх до формування збалансованої політики»  – заявила Ірина Констанкевич.

За різними даними українське населення складається з 54-58% жінок. Тому, цілком очевидно, що ці люди повинні бути представлені на різних рівнях у рівній кількості під час прийняття політичних рішень. Представленість жінок і чоловіків у органах влади дозволить формувати більш збалансовану політику, враховувати потреби різних категорій людей, краще розуміти ризики і виклики, які стоять перед ними, і відповідно, долати або шукати шляхи, як їх подолати.

Гендерна рівність притаманна країнам з високим рівнем політичної культури. Набільш гендерно збалансованою державою на сьогодні є Ісландія. За нею ідуть Норвегія і Фінляндія. Минулого року новою прем’єркою Фінляндії стала Санна Марін. Вона вже третя жінка на цій посаді в історії країни. А в її уряді 12 з 19 міністрів – жінки. Урядова коаліція, яку очолює Марін, складається ще з 4 партій і їхніми лідерками також є жінки як і майже половина депутатів парламенту.

Ірина Констанкевич наголошує на необхідності створити безпечне середовище, дотримуватися рівних прав та можливостей у виборчому процесі, а також активно протидіяти будь-яким формам дискримінації!

bottom of page