ДЕРЖАВА БОРГУЄ ЛУЦЬКУ 248 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ЗА СУБСИДІЇ


Держава має невідкладно вирішити питання з відшкодуванням бюджетам міст обласного значення Волині коштів на забезпечення пільг та субсидій населенню. Про це під час брифінгу в парламенті, який було організовано спільно з народним депутатом Ігорем Гузем («Народний фронт»), 18 травня заявила народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич. Наразі борг центрального бюджету перед чотирма містами – Луцьком, Ковелем, Нововолинськом та  Володимиром-Волинським становить майже 482 мільйони гривень.

«Велике прохання до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана: почути керівників міст Волині і громаду та вжити всіх заходів для того, щоб складні питання економічного розвитку на місцях були вирішені якнайшвидше», – сказала Ірина Констанкевич.

Виконувач повноважень Луцького міського голови, укропівець Ігор Поліщук під час брифінгу зазначив, що нині  держава боргує Луцьку 248 мільйонів гривень щодо відшкодування коштів на забезпечення пільг та субсидій, з яких 123 мільйони – ДКП «Луцьктепло», 11 мільйонів –  «Луцькводоканалу» та ще 5 мільйонів – об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків.

«Така ситуація спричиняє ряд негативних наслідків: неможливість розрахуватись за природній газ, за електроенергію. Це призводить до росту заборгованості комунальних підприємств за природній газ та електроенергію, до росту штрафних санкцій за розрахунками, неможливості сплатити податки та єдиний соціальний внесок. Окрім того, ми повинні подумати про людей. Складається така ситуація, що нам не буде чим заплатити людям зарплату, які працюють в комунальній сфері. Сьогодні є загроза не отримати номінації за газ, що в свою чергу може призвести до перебоїв гарячого водопостачання, ускладнюватиме підготовку до опалювального сезону», –  каже Ігор Поліщук.

За словами в.о. повноважень мера, ті працівники комунальних підприємств, які не отримуватимуть вчасно заробітну плату, будуть звільнятися та виїжджати в пошуках роботи закордон.

«Я прошу звернути увагу на цю ситуацію та зрозуміти всю серйозність наслідків, якщо Кабмін взагалі думає про ці наслідки», – наголосив Ігор Поліщук.