top of page

ДЕРЖАВА МАЄ ПОЧУТИ ГОЛОС ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ


Відбулася друга панельна дискусія у рамках проєкту Жіночого руху «Голос людей з інвалідністю» за ініціативи лідерки Жіночого руху «ЗА МАЙБУТНЄ» Ірини Суслової. Народна депутатка Ірина Констанкевич, членкиня групи «Партія «За майбутнє» теж долучилася до обговорення.

Говорили про проблеми впровадження інклюзивної освіти в Україні, як слід реалізовувати інклюзивну навчальну програму та готувати педагогів до роботи з особливими дітьми.

«Дітям із фізичними вадами, а особливо з проблемами психофізичного розвитку, дуже важко отримати середню освіту. Не варто забувати дошкільну й позашкільну освіту. Адже держава не сприяє розбудові мережі спеціалізованих навчальних закладів, а звичайні школи здебільшого не готові приймати дітей з інвалідністю. Критична ситуація й з доступом людей з інвалідністю до ринку праці. Необхідне комплексне вирішення проблем на загальнодержавному рівні та рівні органів місцевого самоврядування», — говорить Ірина Констанкевич.

Як приклад успішного вирішення питання із працевлаштуванням людей з інвалідністю, Ірина Мирославівна розповіла про волинський кейс: у луцькій кав’ярні працюють офіціанти і баристи із синдромом Дауна. Захотіли й зробили. Це приклад й для інших областей України.

За оцінками фахівців, в Україні нараховується більше мільйона дітей, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку. За статистичними даними Державної служби якості освіти для реалізації права дітей з особливими освітніми потребами інклюзивне навчання організовано майже у 43% шкіл, у понад 18 тисяч класів станом на вересень 2021 року.

Comments


bottom of page