top of page

«ДЕРЖАВА ПОВИННА ПОДБАТИ ПРО ЯКІСТЬ ОСВІТИ, ЩОБ НЕ СТАВИТИ БАТЬКІВ ПЕРЕД ВИБОРОМ, В ЯКУ ШКОЛУ ВЕСТИ


Міністерство освіти і науки пропонує змінити правила прийому дітей до перших класів державних та комунальних закладів освіти. Проект документа також описує механізми зарахування дітей до початкової (1-4 клас), базової (5-9 клас, гімназії) та старшої (10-11 клас, ліцеї) школи, переведення та відрахування. 

Для зарахування дітей у перший клас батьки мають подати пакет документів, зазначених у Порядку, до 31 травня. Присутність дитини під час подання заяви чи в процесі її зарахування, не є обов’язковою і не може вимагатися чи бути умовою зарахування. 

Відповідно до нинішніх вимог право на першочергове зарахування до конкретної школи матимуть ті діти, які зареєстровані на території, закріпленій за цією школою. Усі ті, хто не зможе надати потрібні документи, навчатимуться там, де залишаться вільні місця. Тобто де живеш, там і навчаєшся. Місцева влада вже взялася «нарізувати» території, закріплені за навчальними закладами. 

Міжнародні експерти вказували, що процедура прийому до школи на основі конкурсу — це одне зі слабких місць нашої системи освіти, яке відкриває можливості для корупції. 

Щодо того, чи виправдає себе ще одне нововведення Міністерства освіти, висловила свою думку заступник голови комітету з питань освіти і науки, народний депутат України Ірина Констанкевич. 

«Справа в тому, що держава повинна подбати про якість освіти, щоб не ставити батьків перед вибором, в яку школу вести свою дитину. Не зовсім правильно, коли дитину через півміста потрібно вести до іншої школи. Матеріально-технічна база шкіл має бути однаково пристойною, якість викладання шкільних дисциплін на сучасному рівні і тоді питання безальтернативного зарахування до шкіл взагалі б відпало», - зауважила Ірина Констанкевич. 

Парламентар наголосила, що ще гірша ситуація в сільській місцевості, де такого вибору школи немає, а діти змушені добиратися до школи за кілька кілометрів або ж навчатися в приміщенні сільського клубу. Так як навчаються діти в селі Башлики Ківерцівського району, чи в три зміни, як учні у Стобихівці Камінь-Каширського району. 

«В новому порядку зарахування до школи мене насторожує «соціалістичний» принцип і намір чиновників усіх дітей поставити в одні умови, без урахування індивідуальних особливостей розвитку. Як на мене, це таке собі дежавю 70 років ХХ ст. Чим це закінчилося, добре пам’ятаємо. І друга теза, взоруючи на світову практику, ми знову не враховуємо, що за усіма параметрами рівень життя у нас найнижчий, зарплати, пенсії і годі говорити. То чи можна сліпо мавпувати чуже?!», - зауважила нардеп.

Comments


bottom of page