top of page

ДЕРЖАВА ХОЧЕ ЗНИЩИТИ ПРИБУТКОВІ ПІДПРИЄМСТВА ШЛЯХОМ "ПРИХВАТИЗАЦІЇ", - ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ


Під час засідання профільної комісії Верховної Ради питання про приватизацію ДП «Волиньторф» зняли з порядку денного. Завдяки принциповій позиції нардепів Ірини Констанкевич, Олександра Дехтярчука та їх колег, вдалося відстояти рішення щодо недоцільності включення підприємства до переліку тих, які підлягають приватизації.

«Я обурена тим, що предметом розгляду профільної комісії стало питання про приватизацію успішних та прибуткових підприємств торфопереробної галузі, зокрема, «Волиньторф» і «Рівнеторф». Ці підприємства, які окрім того, що приносять прибуток у місцевий і державний бюджети, ще й забезпечують робочими місцями велику кількість людей, постачають торфобрикети у школи, медичні заклади. Сьогодні, як у найкращі часи Януковича, їх хочуть приватизувати. Сьогодні, там потрібно провести модернізацію та підсилити фінансові можливості підприємств у частині видачі ліцензій, нових площ під родовища. Держава – поганий менеджер і не може зупинити процес банкрутств збиткових підприємств і при цьому, хоче знищити шляхом «прихватизації» прибуткові підприємства», - заявила під час брифінгу у Верховній Раді Ірина Констанкевич.

У підсумку, при комітеті створять робочу групу щодо законодавчого вирішення питань надання спецдозволів на видобуток торфу і проектів землевідводів. Свою роботу група розпочне вже наступної середи, до неї увійдуть нардепи, представники підприємств цієї галузі тощо.

Нещодавно, депутати Маневицької районної ради звернулися з проханням до Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, народних депутатів від Волинської області виключити ДП «Волиньторф» з переліку підприємств, що підлягають приватизації.

«Депутатський корпус Маневицької районної ради під час позачергової сесії висловив свою позицію, щодо державної форми власності ДП «Волиньторф», яке є чи не єдиним промисловим підприємством на території нашого району. Сьогодні вноситься на розгляд питання про приватизацію державних підприємств, а це не що інше як чергова афера та оборудка», - зазначила під час брифінгу депутат Маневицької районної ради Аліна Базарнова.

Нагадаємо, що «Волиньторф» забезпечує торфопаливом не лише Волинську область, а й чимало інших. Розуміючи енергетичну ефективність, до підприємства частенько їдуть інвестори навіть з Одеси, а продавати їм нічого. Вже декілька років «Волиньторф» працює ніби на пороховій бочці, адже запас земель з родовищами торфу вичерпується.bottom of page