ДЕРЖАВА ХОЧЕ ЗНИЩИТИ ПРИБУТКОВІ ПІДПРИЄМСТВА ШЛЯХОМ "ПРИХВАТИЗАЦІЇ", - ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ


Під час засідання профільної комісії Верховної Ради питання про приватизацію ДП «Волиньторф» зняли з порядку денного. Завдяки принциповій позиції нардепів Ірини Констанкевич, Олександра Дехтярчука та їх колег, вдалося відстояти рішення щодо недоцільності включення підприємства до переліку тих, які підлягають приватизації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АБИ ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ ЗЕМЛІ ДЛЯ «ВОЛИНЬТОРФУ», СТВОРЯТЬ РОБОЧУ ГРУПУ

«Я обурена тим, що предметом розгляду профільної комісії стало питання про приватизацію успішних та прибуткових підприємств торфопереробної галузі, зокрема, «Волиньторф» і «Рівнеторф». Ці підприємства, які окрім того, що приносять прибуток у місцевий і державний бюджети, ще й забезпечують робочими місцями велику кількість людей, постачають торфобрикети у школи, медичні заклади. Сьогодні, як у найкращі часи Януковича, їх хочуть приватизувати. Сьогодні, там потрібно провести модернізацію та підсилити фінансові можливості підприємств у частині видачі ліцензій, нових площ під родовища. Держава – поганий менеджер і не може зупинити процес банкрутств збиткових підприємств і при цьому, хоче знищити шляхом «прихватизації» прибуткові підприємства», - заявила під час брифінгу у Верховній Раді Ірина Констанкевич.

У підсумку, при комітеті створять робочу групу щодо законодавчого вирішення питань надання спецдозволів на видобуток торфу і проектів землевідводів. Свою роботу група розпочне вже наступної середи, до неї увійдуть нардепи, представники підприємств цієї галузі тощо.

Нещодавно, депутати Маневицької районної ради звернулися з проханням до Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, народних депутатів від Волинської області виключити ДП «Волиньторф» з переліку підприємств, що підлягають приватизації.

«Депутатський корпус Маневицької районної ради під час позачергової сесії висловив свою позицію, щодо державної форми власності ДП «Волиньторф», яке є чи не єдиним промисловим підприємством на території нашого району. Сьогодні вноситься на розгляд питання про приватизацію державних підприємств, а це не що інше як чергова афера та оборудка», - зазначила під час брифінгу депутат Маневицької районної ради Аліна Базарнова.

Нагадаємо, що «Волиньторф» забезпечує торфопаливом не лише Волинську область, а й чимало інших. Розуміючи енергетичну ефективність, до підприємства частенько їдуть інвестори навіть з Одеси, а продавати їм нічого. Вже декілька років «Волиньторф» працює ніби на пороховій бочці, адже запас земель з родовищами торфу вичерпується.