top of page

«Держбюджет-2020 – не соціально орієнтований», – нардеп


Проєкт Держбюджету-2020 не став проривним і докорінно не відрізняється від минулорічного. Про це в ефірі телеканалу «Рада» зазначила народний депутат, членкиня депутатської групи «За майбутнє» Ірина Констанкевич.

«Очікування, що цей бюджет зможе бути кроком до подолання бідності, не виправдалися. Соціальні стандарти, які у передвиборних обіцянках задекларувала провладна партія, у документі не дотримані. Зокрема, у Держбюджеті-2020 року не передбачені кошти на зростання заробітних плат працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, які сьогодні отримують 3500 гривень. Збільшення на 500 гривень мінімальної заробітної плати практично не відчується, адже їх знівелює інфляція. Так само буде недофінансування і програм в сфері охорони здоров’я. Не покращиться ситуація із пенсійним забезпеченням – мінімальна пенсія залишиться в межах 1800 гривень. Скорочені видатки на субсидії», – зауважила Ірина Констанкевич.

Парламентар додала, що депутатська група «За майбутнє» подала 188 правок до Держбюджету-2020, однак, чимало з них уряд так і не врахував.

За словами Ірини Констанкевич, Держбюджет-2020 проблематизує і процеси децентралізації.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page