ДЕРЖБЮДЖЕТ 2022: ЩО ЧЕКАЄ ГРОМАДИ?


Мандат довіри до місцевого самоврядування, реформа децентралізації та Держбюджет на 2022 рік - про це говорила народна депутатка від «ЗА МАЙБУТНЄ» Ірина Констанкевич в ефірі телеканалу «Аверс».


«В умовах реформи децентралізації, місцеве самоврядування отримало більше функцій, завдань, послуг. Питання чи буде збільшено державне фінансування на надання послуг на місцях лишається риторичним…», - констатувала Ірина Мирославівна.


Народна обраниця додала: «Однак, є прогресивні громади, які впряглися на усі 100% й успішно реалізують різноманітні проєкти, залучають гранти та освоюють кошти субвенції на соціально-економічний розвиток. Передусім йдеться про громади нашого 23 округу, на потреби яких вдалося залучити понад 35 млн грн коштів соцеконому у 2021 році».


Чого очікувати від бюджету-2022?


У бюджеті на 2022 рік враховані пропозиції групи «Партія «За майбутнє».


При формуванні пропозицій до бюджету, передбачали збільшення у таких галузях: медицина, освіта, розвиток громад, культура, соціальне забезпечення.


Сьогодні сфера охорони здоров‘я потребує найбільшого фінансування, зважаючи на виклики коронавірусу. На 2022 рік передбачені збільшення зарплат медиків. Порядок збільшення поки незрозумілий. Не виключено, що будуть скорочення.


Видатки у 2022 році на охорону здоров‘я:


● На програму «Питна вода України» - 1 млрд грн

● Медична субвенція - 2,1 млрд грн

● Закупівля дороговартісних ліків, зокрема для лікування СМА - 300 млн грн

● Фінансування на централізовану закупівлю медичного обладнання - 243,6 млн грн


Поруч із медиками, гостро стоїть й питання зарплат освітянам. Законом «Про освіту» 2018 року передбачалося зростання заробітних плат працівників освіти. На жаль, закон не виконується… Не варто забувати й про працівників дошкілля, позашкілля, профосвіту.


Видатки у 2022 році на освіту:


● Субвенція на оновлення їдалень у школах - 1,5 млрд грн

● Освітня субвенція - 108 млрд грн

● На «Нову українську школу» - 1,5 млрд грн

● Субвенція на забезпечення підтримки людей з особливими освітніми потребами - 504 млн грн

● На програму «Спроможна школа для кращих результатів» - 1 млрд грн

● Пожежна безпека у школах - 1,5 млрд грн.