top of page

ДИТСАДКИ МАЮТЬ БУТИ ТЕРИТОРІАЛЬНО ДОСТУПНИМИ


Законопроєкт №4604 про внесення змін до Закону України "Про дошкільну освіту" щодо забезпечення територіальної доступності дошкільної освіти підтримано 345 голосами за основу.

Під час виступу у Верховній Раді України народна депутатка Ірина Констанкевич наголосила на тому, що даний законопроєкт не вирішить питання черг та будівництва дитсадків в громадах. І перш за все, зазначила Ірина Мирославівна, це пов’язано з тим, що місцеве самоврядування не має достатнього фінансового забезпечення, аби вирішувати такі проблемні питання.

«З колегами депутатської групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» законопроєкт підтримали. Проте, до другого читання будемо готувати суттєві правки», - прокоментувала Ірина Констанкевич.

Проєктом закону пропонується:

- Передбачити право дітей здобувати дошкільну освіту в тому садочку, який найбільш наближений до місця її проживання. При чому, за батьками зберігається право обрати інший ДНЗ.

- Встановити черговість зарахування дітей до дитячих садочків.

Першочергово зараховуються:

● усі діти, які мають підтверджене місце проживання на території обслуговування закладу дошкільної освіти;

● діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому дошкільному закладі;

● діти працівників цього ДНЗ.

У другу чергу зараховуються усі інші діти, якщо в ДНЗ є вільні місця.

У разі якщо кількість дітей, які мають право на першочергове зарахування, перевищує спроможність відповідного ДНЗ, орган, у сфері управління якого перебуває цей заклад, невідкладно має запропонувати на вибір батьків таких дітей перелік закладів дошкільної освіти, максимально доступних і наближених до місця їх проживання і сприяти зарахуванню дітей до обраних батьками ДНЗ.

Comentarios

No se pudieron cargar los comentarios
Parece que hubo un problema técnico. Intenta volver a conectarte o actualiza la página.
bottom of page