top of page

ДИТЯЧІ БІБЛІОТЕКИ НА РИНКУ СУЧАСНИХ КУЛЬТУРНИХ ПОСЛУГ

10-11 листопада проходила щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція директорів обласних бібліотек для дітей. Цьогоріч обговорювали тему: «Бібліотека для дітей на ринку сучасних культурних послуг».


Пандемія внесла свої корективи і в бібліотечну сферу. І зараз бібліотеки переформатували свою роботу, аби мати змогу пропонувати онлайн-сервіси користувачам.


Особливо важко було сільським бібліотекам в період карантину. На цьому неодноразово наголошували бібліотекарі 23 округу народної депутатки Ірини Констанкевич. У селах книгозбірні постійно потребують оновлення книжних фондів, технічної бази, багато де невирішеним лишається питання опалення приміщень. Незважаючи на це, попит на бібліотеки лишається високим.


Усього у Волинській області 466 сільських бібліотек, селищних - 23.


У сучасних умовах завданням бібліотек для дітей є задоволення усіх потреб юних користувачів. Це не тільки великі книжкові фонди. Бібліотеки мають бути своєрідними медіацентрами, задовольняти естетичні очікування сучасної дитини, забезпечувати якісні цифрові послуги та розвивати канали комунікування на усіх платформах (Instagram, Facebook, TikTok).


Ірина Констанкевич переконана: «Бібліотека для дітей сьогодні має бути комфортною, доступною, актуальною, згуртовувати не тільки офлайн, а й онлайн. І головне - цьому має допомогти держава!»


Commenti


bottom of page