top of page

ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВОЛИНЯН ІНСУЛІНОМ ДО КІНЦЯ РОКУ НЕ ВИСТАЧАЄ 10 МЛН ГРН


В Україні та й Волині, зокрема, склалася катастрофічна ситуація із постачанням інсуліну. Хоча хворі на цукровий діабет включені у програму забезпечення безкоштовними ліками, державна субвенція йшла лише до 1 липня цього року, далі фінансування на ці цілі передали на місцеві бюджети. Як справляються із такою ситуацією на Волині розповіла під час телеефіру ТРК «Аверс» депутат обласної ради від УКРОПу, голова постійної комісії з питань соціального захисту населення та охорони здоров'я Людмила Тимощук.

Цукровий діабет – це складна хвороба і щороку все більше людей страждають на неї. Людмила Тимощук переконана: звичайно, має вестися ефективна робота із профілактики цього захворювання, але питання лікування – дуже важливе.  «Хворі без інсуліну жити не можуть. Якщо не буде державної підтримки забезпеченні ліками, вони змушені будуть самі їх купувати. Хоча й так за власні кошти беруть допоміжні засоби - шприци, інсулінові смужки, без яких введення препарату не можливе. В місяць це вартує близько тисячі гривень, - зазначила під час телеефіру депутат. - Питання постало досить гостро, бо місцеві бюджети не передбачили кошти на закупівлю інсуліну, а це немалі гроші. У місті Луцьку, Ковельському та Ківерцівському районах терміново зібралися позачергові сесії, аби прийняти рішення про виділення відповідних коштів.

Я зверталася до народного депутата Ірини Констанкевич за сприянням у виділенні фінансування для інсулінозалежних. Уляна Супрун (Міністр охорони здоров’я – авт.) запевнила народну обраницю, що частина коштів на Волинь уже пішла. Але їх недостатньо. За моїми даними, до кінця року не вистачає 10 млн. гривень на ці цілі, тобто лише до кінця жовтня».

За допомогою Ірини Мирославівни зверталася і «Волинська спілка діабетиків». Відповідне депутатське звернення Ірина Мирославівна направила на адресу Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману.

Людмила Тимощук стверджує, що при формуванні бюджету державні чиновники заклали фінансування програми виділення інсуліну лише на 58 відсотків, бо не дуже розуміють роботу на місцях.  «Вирішили: якщо з 1 липня запрацює реформа первинної ланки , то й питанням будуть займатися на місцях. А звідки візьмуться гроші, не думали, - переконана депутат. - Призначає інсулін ендокринолог, а це представник вторинної ланки меддопомоги. Реформується ж зараз первинна ланка - сімейна. Якщо всі кошти на медицину будуть йти лише з місцевих бюджетів, то це буде крахом галузі».  Голова профільної комісії облради зазначила, що на найближчій сесії депутатам буде запропоновано прийняти звернення до вищого керівництва держави, аби для інсулінозалежних виділили кошти. 

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page