top of page

«ДЛЯ КОГО ДОСТУПНОЮ Є МЕДИЦИНА?»


Нещодавно в рамках програми «Здоров’я кожному мешканцю села», ініційованої народним депутатом Іриною Констанкевич, відбувся вже п’ятий виїзний прийом лікарів Камінь-Каширської центральної районної лікарні та Камінь-Каширського ЦПМСД в с. Оленине, де проживає більше тисячі жителів. Важливість такої медичної послуги для жителів віддалених сіл є вкрай важливою, адже, з цією «медичною реформою» медицина для сільських жителів стала практично недоступною.

Цього дня прийшли на прийом до лікарів: власне сімейного лікаря (18 людей) , педіатра (18 людей), травматолога (16 людей) гінеколога (19 людей), невропатолога (23 людини) , офтальмолога (97 людей), всього - 181 мешканців села Оленине. Прийом у лікаря в своєму селі - це велика розкіш - кажуть селяни і дякують за таку можливість нардепу та лікарям, і нарікають, що добре було б отримувати медичні послуги і у своєму ФАПі: пройти медогляд, зробити кардіограму, аналізи на цукор тощо.
«Більшість з тих, хто прийшов на прийом, це люди похилого віку, доїхати в райцентр у яких не має можливості. Я оглянула жіночку, якій 92 роки, вона скаржилася на сльозоточивість очей, отримала рекомендації на лікування, здивувала своїм майже 100% зором. Було виявлено багато патологій: дві глаукоми, катаракти, були на прийомі і ті, які перебувають у нас на обліку. Звичайно такі огляди вони мінімально можуть забезпечити потреби хворих, але зважаючи на стан доріг, сполучення такі виїзди вкрай необхідні сільським жителям», - розповідає лікар-офтальмолог.

На прохання медперсоналу сільського ФАПу лікар-невропатолог оглянула хворого на дому. Варто віддати належне і сільській жіночці Галині Мельник, яка пропрацювала більше 35 років акушером в цьому селі доглядає за практично лежачим чоловіком, який переніс два інсульти. Галина Іванівна вразила своєю щирістю і добротою, самопожертвою.

«Ну така я є, живу і сподіваюсь на Божу ласку і допомогу добрих людей, в автобусі ніколи перша не сідаю, чекаю, поки всі сядуть…», - посміхається Галина Іванівна.

Зауважимо, що програма «Здоров’я – кожному мешканцю села» ініційована Іриною Констанкевич буде мати продовження і у 2019 році.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page