top of page

ДОГЛЯДАЄШ ЗА ХВОРОЮ ДИТИНОЮ – НЕ ОТРИМАЄШ САНАТОРНО-КУРОРТНОГО ЛІКУВАННЯ


На Волині у 26 тисяч осіб зафіксований цукровий діабет. З них 4,5 тисячі людей є залежними від інсуліну. У тому числі 196 дітей.  У 2017 році медики поставили діагноз цукровий діабет для рекордної кількості діток – 40 новим пацієнтам. Кількість хворих із кожним роком збільшується, – розповідає заслужений лікар України, завідувач відділенням ендокринології Волинської обласної клінічної лікарні Лариса Джанкарашвілі. Кожного року в області фіксують приблизно дві тисячі нових хворих. Збільшується кількість діток, які потребують щоденного догляду та інсулінотерапії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРАВО НА ЗДОРОВ’Я

«Мама не працює – дитина не отримає санаторного лікування» - через недостатнє фінансування з держбюджету хворі на цукровий діабет не можуть отримати навіть путівки у санаторій. У скрутну ситуацію потрапила і мешканка села Мала Глуша Любешівського району.

Чотирирічна донька цієї жінки вже понад рік хворіє цукровим діабетом. Мешканка села Мала Глуша стверджує – лікувати  дівчинку надзвичайно важко – бо ж їй необхідний постійний догляд. І така дитина не одна - в районі дітей хворих на діабет – 8, і їм не вистачає навіть найнеобхідніших медикаментів.

«Нам не вистачає всього, ми вже зверталися у грудні-місяці у нашу адміністрацію, результатів ніяких немає, нас ніхто нічим не тішить. Я просто прошу від мам нашого району від наших діток. Прошу шоб ту програму затвердили, шоб нам допомагали, я не маю можливості, бо мушу доглядати за дитиною», - каже жінка

Ситуацію можна назвати абсурдною, і попри це безвихідною, бо ж через хворобу наодинці дівчинку лишати не можна, відтак влаштуватися мамі на роботу – теж. Саме тому, коли жінка намагалася забезпечити  дитині  санаторне лікування,  цього не вдалося , бо ж саме через безробіття, а відповідно, і через несплату податків, лікування для доньки – неможливе.

Ірина Констанкевич неодноразово зверталася з цього приводу і до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, і до міністерства охорони здоров’я. Під час години запитань до уряду Ірина Констанкевич питання щодо забезпечення інсуліном адресувала безпосередньо Уляні Супрун. Відповідь міністерки, що кошти на життєвонеобхідний препарат повинні знайти на місцях, неабияк обурила нардепа.

Врешті тоді з держбюджету, хоч і не в повному обсязі, таки виділили гроші на інсулін. Частину все ж довелося передбачати з місцевих бюджетів. Як буде у 2019 році — питання поки що риторичне, бо вже зараз є потреба в інсуліні та розхідних матеріалах.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page