«ДОСТУПНО ПРО ПАРЛАМЕНТАРИЗМ» В УМОВАХ КАРАНТИНУ: ОНЛАЙН-СПІЛКУВАННЯ З НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ

У п’ятницю, 10 квітня, черговий захід проєкту «Доступно про парламентаризм», що його реалізовує громадська організація «Волинська правнича школа» в межах Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа, відбувся у режимі онлайн. Утім, як зазначають його учасники, він був не менш цікавим та пізнавальним, ніж спілкування наживо,- Волинські Новини.


Цього разу в рамках тренінгу-вебінару «Діяльність народного депутата» молодь мала нагоду поспілкуватися з народним депутатом Іриною Констанкевич.


Зокрема учасники проєкту цікавилися питаннями реформи децентралізації, внесенням змін до Держбюджету, перегляд якого здійснюють через епідемію коронавірусу, рівнем готовності сфери охорони здоров’я до боротьби та протидії Covid-19.


«Уже шостий рік триває реформа децентралізації, яка має завершитися цьогоріч восени. Навіть у самому слові «децентралізація» закладена її суть: повноваження передаються з центру на місця. Але насправді реальність трохи інша, – зауважила Ірина Мирославівна. – На жаль, на місцеві бюджети покладено великі зобов’язання, повноваження, а ресурсів для такої роботи не так багато».


Народний депутат зауважує, що ситуація з коронавірусом показала: українська система охорони здоров’я не готова до такого випробування – медики не забезпечені елементарними засобами захисту. На рівні України досі не створено єдиного штабу для розв'язання даної проблеми. Області та міста самотужки намагаються протидіяти хворобі.


«З ініціативи народного депутата, мого колеги з групи «За майбутнє» Ігоря Палиці Волинь однією з перших ввела доволі жорсткі карантинні заходи, які я вважаю виправданими. На рівні нашої області вдалося консолідувати спільні зусилля. На допомогу лікарням з обласного бюджету було виділено 60 млн грн, 20 млн грн – з Фонду Ігоря Палиці«Тільки разом». Значні ресурси для медзакладів передбачила і Луцька міська рада. Упродовж кількох тижнів саме на ці кошти закуповують тести, маски, антисептики», – зазначила парламентар.