ДО РОЗВ'ЯЗАННЯ НАСЛІДКІВ КАРАНТИНУ ПОТРІБНО ПІДХОДИТИ КОМПЛЕКСНО


Карантин потрібно продовжити, але передусім слід зробити все для підтримки економіки, зокрема, малого та середнього бізнесу. Про це в ефірі телеканалу “Наш” наголосила народна депутатка, членкиня групи “За майбутнє” Ірина Констанкевич.

“Попереду нас чекає величне світле свято, але водночас це свято може стати великим випробовуванням. Випадків інфікування священників стає все більше. Наприклад, в одному з волинських сіл на коронавірус захворів батюшка, який у передпасхальний період відвідав чимало людей поважного віку. У цьому селі мешкає 1800 людей, нікому з них тестів на Covid-19 не проводили. Це лише одна історія, яку можна поширити до масштабів країни. Якщо уявити, яка кількість людей прийде у церкву на Великдень і наступної поминальної неділі, важко навіть передбачити, який може бути ріст захворювання”, - зауважила нардеп.

У той же час прогнози розвитку і світової, і української економіки дуже невтішні.

“Ми повинні зробити все для того, аби підтримати нашу економіку, зокрема, малий та середній бізнес, який сьогодні найбільше потерпає. Якщо держава нічого не зробить, то наприкінці року це призведе до незворотніх дій. Потрібно шукати комбіновану формулу розв'язання наслідків карантину. Нещодавно до Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, в якому працюю, звернулися представники креативних індустрій (сфера культури, мистецтв, медіа) з приводу того, які вони матимуть втрати, зважаючи на нинішні обставини. Разом з колегами ми напрацювали законопроект, який передбачає надання пільг для креативних індустрій не лише до завершення карантину, а до кінця року. Ця норма повинна також поширитися і на інші сфери підприємництва”, - зазначила Ірина Констанкевич.