top of page

ЕКОНОМІКА УКРАЇНИ НЕ БУДЕ ПРАЦЮВАТИ ЯКЩО ПРОФТЕХОСВІТА БУДЕ У СТАГНАЦІЇ


Під час телеефіру на «Аверсі» народна депутатка Ірина Констанкевич, членкиня групи «Партія «За майбутнє» обговорила стан та перспективи профтехосвіти в Україні.

Нещодавно на засіданні Ради з питань розвитку професійної (професійно-технічної) освіти презентували напрацьований робочою групою на базі профільного комітету ВРУ законопроєкт «Про професійну освіту та професійне навчання».

У чому новація законопроєкту? Ірина Констанкевич розповідає: Повернення субвенції з державного бюджету на здобуття профтехосвіти. Адже із 2016 року, коли відбувся перехід профтехосвіти на місцевий рівень, заробітна плата майстрів та викладачів спецдисциплін фінансує за рахунок коштів локальних бюджетів. Відповідно до заяви Президента Зеленського, стипендії у закладах профтехосвіти буде збільшено. Обласні бюджети не зможуть профінансувати ці видатки. Цілком імовірно, що скоротять учнів державної форми навчання.


«Субвенції на профтехосвіту дасть змогу залучити кошти місцевих бюджетів на осучаснення матеріально-технічної бази закладів», - вважає Ірина Мирославівна.


Якщо ми хочемо, аби розвивалась економіка, а ринок праці був забезпечений робітничими кадрами, то потрібно інвестувати у профтехосвіту.


За даними МОН, цьогоріч до профтехучилищ України вступили 105 483 особи. З них:

• 95 544 особи вступили за регіональним замовленням;

• 9 939 осіб – за держзамовленням.


Найбільша кількість вступників до профтехучилищ у 2021-му у таких областях:


• Львівська – 8069 учнів;

• Дніпропетровська – 7555;

• Харківська – 5582;

• Запорізька – 5077;

• Вінницька – 4930.


Цьогоріч серед найпопулярніших професій – кухар, водій автотранспортних засобів, кондитер, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів та електрогазозварник.


Comments


bottom of page