top of page

ЕПОПЕЯ З ГОСПІТАЛЬНИМИ ОКРУГАМИ: ВОЛИНСЬКА ОДА ШАНТАЖУЄ ДЕПУТАТІВ НЕДОФІНАСУВАННЯМ


Міністерство охорони здоров’я досі не дало відповідь щодо створення Камінь-Каширського госпітального округу.

Про це заявив начальник управління охорони здоров’я Волинської  ОДА Ігор Ващенюк під час постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства.

Нагадаємо, що питання створення госпітального округу на базі Камінь-Каширської ЦРЛ неодноразово піднімалось громадськістю. Нещодавно представники району разом із народним депутатом від УКРОПу Іриною Констанкевич зустрілись із головою ОДА Володимиром Гунчиком та обговорили питання створення Камінь-Каширського госпітального округу. Ірина Констанкевич розповіла, що спілкувалась із заступником міністра охорони здоров’я Павлом Ковтонюком і він підтвердив необхідність для Волині четвертого госпітального округу.

«Разом із  паном Ковтонюком ми дивились карту, брали статистику – він погодився, що справді, на півночі Волині потрібно четвертий госпітальний округ, – зауважила нардеп. – У Камінь-Каширському районі 43 населених пункти поза доступністю 60 кілометрів, у Любешівському районі – 47. І що робити тим людям, хто живе за 2 години доїзду до лікарні II рівня? Помирати в дорозі?»

Володимир Гунчик тоді погодився про необхідність госпітального округу з центром у Камінь-Каширському та пообіцяв звернутись до Міністерства охорони здоров’я щодо цього питання.


Ігор Ващенюк наголосив, що поки немає відповіді від профільного Міністерства, реалією для Волині залишаються раніше запропоновані Волинською ОДА три госпітальні округи з центрами у Нововолинську, Ковелі та Луцьку. Адже вони, як стверджує чиновник, відповідають усім необхідним вимогам.

Проте позиція депутатського корпусу – створити п’ять госпітальних округів, зокрема, окрім запропонованих ще Любомльський та Камінь-Каширський.

Голова медичної комісії, депутат від фракції «УКРОП» в облраді Олександр  Зінчук зауважив, що загалом система госпітальних округів є недолугою для України.


«Принцип  госпітальних округів запозичений із Сполучених Штатів Америки, де діє чимало благодійних фондів та існує страхова медицина. Також не варто забувати, що США витрачає на медицину із державного бюджету 18 %, тоді як у нас це і близько не так. Якщо розпочинати процедуру розподілу на округи, то потрібно це робити так, щоб для людей послуга була доступною, а не навпаки ще більше погрішила стан медичного обслуговування. Є рішення обласної ради про п’ять госпітальних округів, є думка громади і цієї позиції ми не будемо змінювати», – підкреслив Олександр Зінчук.

Необхідність госпітального округу у Любомльському районі відстоює депутат обласної ради Володимир Дибель. Він наголосив, що на території Любомльського району є два міжнародних та один міждержавний автоперехід, у літній період понад 200 тисяч туристів відвідують Шацькі озера. Тому є велика необхідність створення госпітального округу на базі ТМО Любомльського та Шацього районів.

Натомість Ігор Ващенюк апелював до членів комісії тим, що є діюча постанова Кабміну про три госпітальні округи, а недотримання її вимог депутатами може призвести до недофінансування Києвом ремонту доріг та розвитку лікарень інтенсивного лікування на Волині.

Такі заяви чиновника голова фракції «УКРОП» у Волинській облраді Вячеслав Рубльов назвав шантажем.

«З трьома госпітальними округами на Волині велика частина жителів області не зможе отримати вчасну та якісну медичну послугу. Обласна рада не просто так каже про п’ять госпітальних округів. Ми послуговуємось думкою громади. Державній владі вже пора припинити шантажувати місцеві ради та почати працювати для людей, а не проти них», – заявив Вячеслав Рубльов.  Comentários


bottom of page