top of page

ЗАКОНОДАВЧІ ІНІЦІАТИВИ ЩОДО ЗАХИСТУ ЖІНОК


«З колежанками «Жіночого руху «За Майбутнє»  Олею Максим’як, Тетяною Янчук та Ліною Галан презентували напрацьовані за останній місяць законодавчі ініціативи», - зазначила народна депутатка Ірина Констанкевич.

4 законопроєкти, які стосуються соціального забезпечення учителів, соціального забезпечення жінок та проблем сімей.

№3036а - за цим законопроєктом працівникам державних та комунальних закладів освіти надається право на обов'язкове державне страхування на випадок захворювання на COVID-19 і гарантує їм той рівень захисту, який сьогодні мають медичні працівники.

№3052а - за законопроєктом вимагається відновити дію постанови Кабміну №822 від 2019 року, яка встановлює графік поступового зростання мінімуму посадових окладів педагогів із 2021 року, аби у 2023 році досягти рівня зарплати у розмірі 4-х прожиткових мінімумів.

№4174 - створює рівні можливості у сфері праці, визначає, що таке домашня праця, хто такий домашній працівник, вводить поняття працівників із сімейними обов'язками. Такий працівник зможе самостійно сплачувати за себе єдиний соціальний внесок і це дозволить йому у майбутньому отримувати більшу пенсію. У законопроєкті вводиться поняття неоплачувана доглядова праця. Тобто люди, які щодня виконують неоплачувану домашню роботу, насправді, тяжко працюють і эаслуговують на винагороду.

№4175 - захищає інтереси жертв домашнього насильства та злочинів проти статевої свободи і статевої недоторканості особи. Законопроєкт передбачає, що допит потерпілої особи мае відбуватися у присутності психолога, а за необхідності — лікаря. Допит повинна проводити людина тiєї ж статі, що і потерпілий.

留言


bottom of page