top of page

«Законопроект про бурштин повинен враховувати інтереси громад і кожного, хто там живе», - нардеп


Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект №2240 щодо урегулювання питання видобутку бурштину. «Депутатська група «За майбутнє» вважає, що даний законопроект є вкрай важливим та актуальним.

«Ми як депутати, які представляємо Волинь, зацікавлені у тому, щоб питання незаконного видобутку бурштину були врегульовані. Але разом з тим хочу зазначити, що в даному законопроекті відсутні норми, які би узгоджували процедури видобутку із органами місцевого самоврядуванням, зокрема і, враховуючи, нинішні процеси децентралізації. Тому група «За майбутнє» подаватиме свої правки до другого читання даного законопроекту», – зауважила у своєму виступі у парламенті народний депутат Ірина Констанкевич.

Нагадаємо, що легалізувати видобуток бурштину в Україні намагаються ще з 2006-го року. На Волині з ініціативи екс-голови Волинської облради, а нині народного депутата, члена депутатської групи «За майбутнє» Ігоря Палиці вже були зроблені перші кроки у цьому напрямку – створили комунальне підприємство «Волиньприродресурс». Однак через перепони з боку колишньої влади із вказівки екс-Президента Порошенка, його повноцінну роботу так і не вдалося запустити. «Волиньприродресурс» ще два роки тому отримало ліцензії на видобуток бурштину і міді, проте його роботу блокували фіктивними кримінальними справами. За даними Державного агентства лісових ресурсів України, у лісах, які координують Київське, Волинське, Житомирське та Рівненське обласні управління лісового та мисливського господарства, пошкоджено понад 6 тисяч гектарів землі через незаконний видобуток бурштину.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page