top of page

Закон щодо підтримки креативних індустрій рекомендували прийняти за основу


При обговоренні законопроекту з трибуни Верховної Ради народна депутатка від групи «За майбутнє» Ірина Констанкевич закликала підтримати усіх творчих працівників, які в умовах карантину вже два місяці животіють на безгрошів'ї.

«Зараз культурний розвиток в регіонах паралізований. Стоять кінотеатри, театри. Але українську культуру неможливо зупинити. Тому я прошу, підтримайте усіх творчих працівників, які вірять у творчий потенціал української нації», — прокоментувала вона під час обговорення законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Сьогодні під час засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики ми ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу проект закону 3377 щодо державної підтримки сфери культури та креативних індустрій на позачерговому засіданні 13 травня 2020 року та підготувати його до другого читання з урахуванням зауважень і пропозицій.

Через карантин економіка перебуває під значним тиском. Щоденно малий та середній бізнес зазнають втрат. Не є виключенням і сфера культури та креативних індустрій.

Очікувані втрати доходу суб’єктами господарювання в сфері культури, креативних індустрій та туризму за період з 16 березня по 1 травня 2020 року – 5,8-8,7 мільярди гривень.

Запровадження ефективних механізмів надання державної допомоги в кризовий період допоможе значно скоротити негативні наслідки пандемії, як для сфери культури в цілому, так і для усіх пов’язаних з нею сфер економіки.

コメント


bottom of page